Supersporty vyhrál Michael Dunlop

Už druhé vítězství získal v letošním ročníku TT Isle of Man Michael Dunlop, jenž po nedělním triumfu v závodu Superbiků vyhrál také první pondělní klání kategorie Supersport, když ve čtyřech kolech porazil Bruce Ansteyho a svého bratra Williama Dunlopa.

V pondělí panovalo na ostrově hezké počasí, což vytvořilo perfektní podmínky pro závod kategorie Supersport, který odstartovali přesně podle plánu, což bylo v 10:45 hodin. V úvodním kole vedl ještě v Glen Helen William Dunlop, ale nakonec to byl jeho bratr Michael, komu se podařilo převzít vedení a závod vyhrát s náskokem přes deset sekund.

Fanouškům podél dráhy braly dech souboje Dunlopa s Ansteyem nebo stíhací jízda McGuinnesse s Donaldem. John McGuinness v posledním kole zabral a připravil třetímu Williamu Dunlopovi pěkně horké chvilky. Nakonec na změnu pořadí nedošlo a William skončil třetí. V posledním kole závodu se propadl Cameron Donald na sedmou příčku a Guy Martina připravil o pátou pozici velmi dobře jedoucí James Hillier.
S motocyklem v barvách MD Racingu vyhrál Michael Dunlop svůj pátý závod TT a vyrovnal tak celkové skóre svého otce Roberta. Společně s bratrem Williamem navíc vytvořili první bratrskou dvojici na stupních vítězů Tourist Trophy.

Do závodu Supersportů startoval také český zástupce Michal Dokoupil. Bohužel jezdce stáje Indi Racing Team podle prvních informací zastavila technická porucha, takže závod nedokončil. Nejlepším soukromníkem v hodnocení šampionátu TT Privateers je Dan Kneen, jenž se do čela posunul potom, co v pondělním závodě obsadil jedenácté místo.
TT Isle of Man 2013 - Monster Energy Supersport (4 kola)