Volná tovární M1, šance pro Doviziosa

Ital Andrea Dovizioso závodí v motocyklovém šampionátu od roku 2002. Tehdy jel první kompletní sezonu v sedle Hondy a japonskému výrobci zůstal věrný dalších devět let, což vyvrcholilo jeho tříletým působením v tovární stáji HRC. Tam také jeho kariéra u Hondy skončila a Dovizioso zamířil k Yamaze.

Volná tovární M1, šance pro Doviziosa
Satelitní stáj tří ladiček Monster Yamaha Tech 3 si Ital vybral zejména z toho důvodu, že tam byla určitá naděje jet jednou tovární techniku. U Hondy tato možnost byla neprůchodná, protože v době, kdy Dovizioso rozhodoval o své budoucnosti už bylo jasné, že pro něho v tovární stáji není místo.

Ital po skončení sezony 2011 přestoupil k Yamaze a musel pěkně od začátku hledat způsob, jak z prototypu YZR-M1 vytěžit maximum. Nebylo to snadné, ale Dovizioso na sobě hodně pracoval a postupně se zlepšoval. V deseti úvodních Grand Prix vybojoval čtyři třetí pozice a za posledních šest let je prvním jezdcem satelitní stáje, který dokázal ve třech závodech v řadě bodovat umístěním na stupních vítězů.

Navíc, aniž by to mohl tušit, Ben Spies těsně před začátkem víkendu v Laguně Seca oznámil odchod ze služeb Yamahy. Vedle Jorge Lorenza tu bylo najednou jedno volné místo. Pro Itala obrovská šance závodit v roce 2013 s továrním prototypem M1, velká satisfakce a třeba i možnost to jednou ´vrátit´ Hondě. Jenže v cestě mu nyní stojí Valentino Rossi, jenž o možnosti návratu k tovární skupině Yamahy také uvažuje.
Ohledně jeho šancích nahradit Bena Spiese v tovární stáji Yamahy, Andrea Dovizioso v rozhovoru pro motogp.com mimo jiné uvedl: „V to jsem doufal, ale vypadá to, že je tomu velmi blízko Valentino. Nevím ale přesně, zatím nebylo nic dané, ale pro mě to teď opravdu není dobré, protože jsem odešel k Yamaze a věřil, že jednou můžu získat místo v továrním týmu.“

„Do této chvíle jsme odvedli maximum, získali čtyři umístění na stupních vítězů, ale jak to tak vypadá, stále to není dost. Uvidíme v příštích dvou týdnech,“ pokračoval Ital, který teď čeká, jak se během letní dovolené rozhodne Valentino Rossi a z toho rozhodně nadšený není. Každopádně je ale přesvědčen, že od začátku sezony odvedl společně s týmem kus práce, což možná bude někde v jeho smlouvě, jako výkonnostní položka, jasně specifikovano.

„Na začátku sezony nikdo takové výsledky nečekal, takže jsem opravdu spokojený a to zejména s tím, jak dobře si rozumím s Yamahou. Musím se ještě zlepšit, takže do konce sezony do toho půjdeme na sto procent. Mám pocit, že ztrátu na přední příčky dokážu snížit,“ dodal závěrem Andrea Dovizioso.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist