Udělá Rossi největší chybu své dosavadní kariéry?

Pokud opravdu odejde Rossi k Ducati, může to být největší chyba jeho skvělé kariéry, nebo se také může stát nesmrtelným!

Udělá Rossi největší chybu své dosavadní kariéry?
Italský motocyklový multišampion Valentino Rossi miluje nové výzvy, to ostatně potvrdil přestupem v konci roku 2003 od neporazitelné Hondy k Yamaze. Tehdy se vyjádřil největší boss továrny Honda: "Rossi vyhrává jen díky motocyklu Honda. My si vychováme japonského jezdce a on bude na Hondě také mistrem světa". Všichni samozřejmě už dlouho vědí, jak to dopadlo...

Pokud by tedy odešel Rossi k Ducati bez Burgesse, může to být pro něho osudová chyba. Na straně druhé se také může stát doslova "nesmrtelným"! 


Dle některých zahraničních webů nepůjde Jeremy Burgess k Ducati ani v případě odchodu Valeho k této italské značce. Ba naopak se stále více a více nabízejí v případě australského "guru" dvě možnosti: buď zůstat u Yamahy nebo dokonce návrat k Hondě a spolupráce se Stonerem. 

Od roku 1987 do 2009 se jelo celkem 22x o titul mistra světa v kubatuře 500ccm/MotoGP, u třinácti z nich byl ale Jeremy Burgess jako šéftechnik - s Waynem Gardnerem, Mickem  Doohanem a s Valentinem Rossim. Rozhodně to ale neznamená, že by na světě neexistovali jiní skvělí technici, ale pokud by se tak rozhodl Rossi - k Ducati, a Burgess - Yamaha či Honda, tak začne Vale kompletně od nuly a těžko se dá očekávat opakování scénáře 2003/2004.


Ačkoliv doposud nikdo oficiálně nepotvrdil přestup Rossiho od Yamahy k Ducati, tak už dlouho kolují zvěsti o budoucnosti sehrané dvojice Burgess-Rossi. Pokud by se oba rozhodli jít jinými cestami, tak to bude pro Rossiho hodně těžké, v tom si jsou všichni experti zajedno. Jistě Ducati je už o něco lepší, než v začátku éry motocyklů 800 ccm  v roce 2007, ale nejlepší motocykl kubatury MotoGP to zřejmě není. Dle aktuálního měření sil můžeme maximálně napsat, že je těsně v zádech za Yamahou či Hondou. 

Jistě Rossi miluje výzvy a možná by rád zopakoval 18. duben 2004, kdy při svém prvním startu s Yamahou hned vyhrál Grand Prix Jižní Afriky. Nyní by mohl vyhrát už s třetím různým motocyklem. A možná chce dokázat svým kritikům: "Rossi byl úspěšný jen proto, že celou dobu pracoval s Burgessem!, pravý opak!


Jeho odchod k Ducati a ještě k tomu bez Burgesse by bylo pro Rossiho extrémně velké riziko, ovšem to byl jeho odchod od Hondy k Yamaze také.

Já osobně si myslím, že Rossi nebude v příštím roce ČERVENÝ, a potom je otázka Burgesse bezpředmětná a toto duo snů tak zůstane pohromadě. To vše ukáží příští dny, respektive hodiny. Možná už noc z neděle na pondělí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 13x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist