Španělé Márquez s Pedrosou budou testovat v Brně

Poslední dny před tradiční letní prázdninovou pauzou stráví nejlepší tým současného MotoGP na Masarykově okruhu. Od 15. do 17. července bude na dráze testovat fenomén současného MotoGP a úřadující mistr světa Marc Marquez se svým týmovým kolegou Danim Pedrosou. Masarykův okruh bude všechny tři dny otevřen pro veřejnost.

Španělé Márquez s Pedrosou budou testovat v Brně
Oba jezdci továrního týmu HRC Repsol Honda zamíří do Brna rovnou ze závodů na německém Sachsenringu. „Tým souhlasil s naším návrhem na otevření tribun pro fanoušky. Všechny tři dny tak budou otevřené sedadlové tribuny T3 a T5 a přírodní tribuny C a F. Lidé se budou moci pohybovat i centrální částí areálu, bude pro ně ale uzavřen paddock,“ popisuje manažerka motocyklových podniků na Masarykově okruhu Radka Dvořáková.

Vstup i parkovné budou zdarma.

Celé tři dny bude možné na Masarykově okruhu také soutěžit o kšiltovky a trička s podpisy obou jezdců. „Repsol Honda nám poskytli celkem patnáct podepsaných předmětů. Každý den rozdáme pět kusů mezi lidi, kteří si přímo při testech koupí na Masarykově okruhu vstupenku na závod Grand Prix České republiky,“ doplnila Dvořáková.
I když bude paddock uzavřen, fanoušci mají šanci, že podpis slavných jezdců uloví. „Nelze to zaručit, ale obvykle několikrát za den jezdci vyjdou za fanoušky a pár podpisů rozdají,“ říká Dvořáková.

Zcela mimořádný zážitek ale čeká osmdesát účastníků kurzu Motoškola Masarykova okruhu, které se konají v úterý a ve středu. „Marc Marquez i Dani Pedrosa od nás dostali informace o Motoškole a myšlenka kurzu, při kterém motorkáři zlepšují své dovednosti pro běžný provoz na závodním okruhu, se jim líbí. Takže souhlasili, že se s účastníky obou kurzů na chvíli potkají,“ vysvětlil mluvčí Masarykova okruhu Jiří Smetana.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist