Nejrychlejší kolo – Ayumu Sasaki (2022) – 1'35,854
Rekord okruhu – Jack Miller (2014) – 1'36,302

GP Austrálie – Moto3™ 2022:
Stupně vítězů – 1.Guevara (GASGAS), 2.Öncü (KTM), 3.Garcia (GASGAS)
Pole position – Ayumu Sasaki (Husqvarna) – 1'35,854 sekundy
Nejrychlejší kolo závodu – John McPhee (Husqvarna) – 1'36,886 sekundy

Lídr Jaume Masia (Leopard Racing) v Indonésii po čtyřech závodech na stupních vítězů v Top3 chyběl, přesto na své rivaly v boji o titul pár bodů získal a nyní je jeho náskok na 16 bodech. Masia závod v Indonésii dokončil na šesté pozici, získal 10 bodů a mohl být spokojený. Ani jeden z jeho rivalů mu zaváhání nevrátil, jelikož sami měli plné ruce práce. Masia zatím nemá vyhráno, ale pokud si udrží trend bodovat dvoucifernými čísly, pak by to mohl na titul mistra světa stačit.

Japonec Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) si velkou cenu Indonésie zkomplikoval, když v zaváděcím kole před nájezdem na start spadl a mechanici mu motorku museli rychle připravit pro závod, což se podařilo. Jenže Japonec měl problém při startu, propadl se na poslední místo a celý závod jel mimo bodované pozice. Obrovská chyba, která může Sasakiho stát titul.

Třetí v pořadí šampionátu je Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3), který v Indonésii předvedl, jak by se to dělat rozhodně nemělo, když chcete bojovat o titul a máte k tomu vše potřebné od techniky až po týmové zázemí. Holgado dlouho šampionát vedl, ale po sérii slabších výkonů o status lídra přišel. V Indonésii bojoval o vítězství, ale v jednom momentě si zkrátil trať a dostal penalizaci v podobě dlouhého kola, které nezajel dle regulí, tak dostal ještě jedno a byly z toho jen dva body za čtrnácté místo. Na druhého Sasakiho ztrácí Holgado jediný bod. „Jel jsem dobrý závod, byl jsem rychlý a moje závodní tempo bylo silné. Bohužel jsem dostal dvě penalizace, dvě dlouhá kola. Po prvním jsem se dokázal probojovat zpět, ale druhá penalizace mě dorazila. Je těžké to překousnout, ale pravidla jsou pravidla,“ řekl Španěl.

Kolumbijec David Alonso (Autosolar GASGAS Aspar Moto3) má zatím za sebou velmi dobrou sezonu nováčka v mistrovství světa. Na kontě má celkem 180 bodů a 13 mu jich chybí na druhou pozici v šampionátu. Rozhodně má na to, aby sezonu uzavřel v pozici vicemistra světa, ale vyloučeno ani není to, že by jako nováček mohl titul vyhrát.

Z 25 body ztráty je za čtvrtým Alonsem pátý Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo). Turek byl favoritem na titul, ale zatím to tak nevypadá. Ztráta 54 bodů na vedení je v této části sezony dost vysoká, nicméně matematicky je titul stále možné získat. Öncü by musel začít vyhrávat a jeho soupeři, které má v tabulce před sebou, naopak kazit závod za závodem.