Nejrychlejší kolo – Alex Márquez (2014) – 1'36,050
Rekord okruhu – Jack Miller (2014) – 1'36,302

Délka závodu Moto3 - 23 kol (102,3 km)
Velká cena Austrálie – Moto3 2017:
Stupně vítězů – 1.Mir (Honda), 2.Loi (Honda), 3.Martin (Honda)
Pole position – Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) – 1'37,696 sekundy
Nejrychlejší kolo závodu – Gabriel Rodrigo (RBA BOE Racing Team) – 1'37,898 sekundy

Bitva o titul v třídě Moto3 nabírá na otáčkách. Už se zdálo, že Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) udrží náskok z Thajska, ale ne … Španěl v Motegi havaroval a bylo po nadějích na dobrý výsledek a hlavně šance si udržet italského rivala od těla splaskla jak mýdlová bublina. Co teď, Martin začíná od nuly a pokud má stále ještě nějaké zdravotní problémy s rukou, ty mu můžou prohrát šampionát.

Ital Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP) už myslel, že je konec šancím na titul, když ho v Thajsku krátce před cílem poslal k zemi krajan Bastianini. Nepřestal ale věřit, Japonsko jel naplno a nakonec mohl slavit, protože nejenže závod vyhrál, ale dokázal snížit ztrátu na prvního Martina na rozdíl jednoho jediného bodu. Závod v Austrálii tak bude znovu adrenalinovou bitvou minimálně dvou jezdců usilujících o titul mistra světa.

Ještě před závodem v Motegi byl Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) černým koněm šampionátu, který se dostal do hry o titul a prvním dvěma jezdcům průběžného hodnocení začal dělat vrásky na čele. Jenže Ital v průběhu závodu těžce havaroval a skončil v nedaleké univerzitní nemocnici, kde letěl vrtulníkem. Vyšetření naštěstí neukázala na žádná zranění. Di Giannantonio si z incidentu nepamatuje vůbec nic, takže v nemocnici zůstal do úterka a pak měl odletět za ostatními do Austrálie.

Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) je průběžně osmý a v Austrálii se bude snažit prosadit mezi vedoucí závodníky. V posledních čtyřech Grand Prix pokaždé vyhrál první tréninky, takže uvidíme, zda si tuto bilanci udrží i na Phillip Islandu. Důležitá ale bude především kvalifikace a výsledek samotného závodu, protože jedině tak si může polepšit v tabulce průběžného hodnocení, kde na Top5 ztrácí 23 bodů.