Rossi potřebuje body

Ex-mistr světa Valentino Rossi je v průběžném pořadí MS až na pátém místě a na vedoucího Jorge Lorenza ztrácí po dvou závodech už 25 bodů. To v praxi znamená, že v Portugalsku nutně potřebuje úspěch.

Rossi potřebuje body
Po hodně nepodařeném předjížděcím manévru proti Caseymu Stonerovi a po velmi dobré - následující - stíhací jízdě v Jerezu potřebuje tovární jezdec Ducati v Portugalsku v neděli body jako sůl. Je totiž jasné, že italská média a všichni "ducatisti" a "rossisti" začínají být už hodně nervózní a netrpěliví.
Rossi doposud vyhrál v Estorilu - z jedenácti startů - pět závodů. Faktem ale také je, že poslední tři závody MotoGP zde vyhrál nový král královské kubatury MotoGP Jorge Lorenzo. "S odložením závodu v Japonsku jsme měli tři volné víkendy bez závodu, takže jsem měl po testech GP12 v Jerezu čas na chvíli vypnout a taky jsem pokračoval v tréninku pro vylepšení mé fyzické kondice, tedy dobil jsem baterky pro Estoril. Tím se také zlepšil můj zdravotní stav. Estoril je okruh, který mám docela rád, a budeme zde pokračovat v práci na GP11. A v pondělí následují testy, kde budeme zkoušet nové šasí", říká světový ex-šampion Vale Rossi, který si je také vědom toho, že počasí v Portugalsku bývá hodně proměnlivé: "V Estorilu jsou podmínky na jaře vždy hodně nejasné, protože je díky blízkosti oceánu velmi větrno a počasí se zde velmi rychle mění, na jaře pak obzvlášť. V Jerezu jsme viděli, že jsme na mokru konkurenceschopní, přesto bych si přál raději pěkné počasí, aby jsme mohli na motocyklu učinit další pokroky. Musíme se pokusit motocyklu lépe porozumět a naučit se s ním být na suché trati co nejrychlejší, protože je před námi hodně důležitá část sezóny, kde od června máme během osmi týdnů šest závodů." 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.86
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist