První den nejrychlejší Lorenzo, Nakagami a Antonelli

Moto3 – 2.volný trénink

Po dvaceti minutách byl s časem 1'51,511 sekundy první Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0). Dopoledne nejrychlejší Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold) ztrácel na Španěla téměř sedm desetin a zároveň byl posledním jezdcem v jedné sekundě. To byl celkem dost zajímavý výsledek po první polovině druhého tréninku. Na třetí pozici figuroval Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), čtvrtý byl Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3) a pátý Andrea Migno (SKY Racing Team VR46). Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) zajel šestnáctý čas 1'53,454 sekundy, Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl sedmadvacátý s maximem na 1'54,365 sekundy.

V pátek je absolutně nejrychlejším jezdcem Ital Niccoló Antonelli, který vyhrál také druhý trénink, když maximum na kolo posunul na hodnotu 1'51,250 sekundy. Španěl Jorge Navarro byl pomalejší o necelé tři desetiny, čtyři desetiny ztrácí třetí Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) a čtvrtý Japonec Hiroki Ono (Honda Team Asia). Českým závodníkům se odpoledne příliš nedařilo. Jakub Kornfeil je s časem 1'52,878 sekundy jednadvacátý, Karel Hanika je s časem 1'53,203 sekundy dvacátý šestý.

AKTUALIZACE – penalizaci ztráty pěti míst na startu dostal Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing Moto3), který jel v prvním tréninku ve třech sektorech příliš pomalu. Jedná se o opakovaný prohřešek, proto ztráta pěti míst.

GP Katalánska, Moto3 – 2.volný trénink