Motul TT Assen – V pátek zajel nejlépe Iannone, Lüthi a Canet

Moto2 – 2.volný trénink

Úvodních třiadvacet minut zvládl nejlépe švýcarský závodník Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten), který měl maximum na 1'38,212 sekundy. Druhý Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia) ztrácel jen sedmnáct tisícin, třetí Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) byl o desetinu pomalejší. Časy do pátého místa zajela dvojice Alex Márquez a Franco Morbidelli (oba - Estrella Galicia 0,0 Marc VDS).

Páteční tréninky vyhrál časem 1'37,962 sekundy Thomas Lüthi. Na druhém místě je se ztrátou necelých tří desetin Takaaki Nakagami, třetí Sam Lowes byl pomalejší o 0,358 sekundy. Časy do pátého místa zajel Alex Márquez a Franco Morbidelli. Johann Zarco (Ajo Motorsport) trénink dokončil s šestým časem, Jonas Folger (Dynavolt Intact GP) byl tentokrát desátý.

Hned v úvodu havaroval Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40) jemuž prozatím patřila osmá pozice s časem 1'38,693 sekundy. Krátce po polovině tréninku rozebral svůj Kalex Alex Márquez, který havaroval v patnácté zatáčce a do konce tréninku už na dráhu nevyjel. V samotném závěru skončil na zemi Japonec Takaaki Nakagami. Na konečné pořadí už tyto pády neměly velký vliv.

Motul TT Assen, Moto2 – 2.volný trénink