Motul TT Assen - Sprint ovládl Marco Bezzecchi, Filip Salač odstartuje z 5. řady

Jezdci královské kubatury za sebou mají první závod v Assenu. Do něj dobře vstoupil Francesco Bagnaia, po několika kolech se však vedení ujal vítěz kvalifikace Marco Bezzecchi, který nakonec dokázal projet cílem o více než vteřinu rychleji než jeho krajan a získal tak první místo. Třetí byl v cíli sice odmávnutý Brad Binder, obdržel však od stevardů penalizaci za překračování limitů trati a na jeho pozici se tak posunul Fabio Quartararo. V Moto2 si vyjel pole position Alonso Lopez, Filip Salač bude startovat třináctý. V Moto3 pak zajel v kvalifikaci nejrychleji David Muňoz, pro něj jde o první pole position v této třídě.

Moto3™ - 3. trénink

Nepříjemný pád zažil během třetího tréninku Filippo Farioli (Red Bull KTM Tech3), který skončil na zemi po lehkém střetu s Adrianem Fernandezem (Leopard Racing). Po incidentu zůstával Farioli ležet na zemi a lékaři ho nakonec z trati museli odnášet na nosítkách. Do medical centra po pádu zamířil také Kaito Toba (SIC58 Squadra Corse). Grand Prix pak skončila pro Syarifuddina Azmana (MT Helmets – Msi), který kvůli zdravotním problémům odstoupil.

Ačkoliv se vítězem třetího tréninku stal Stefano Nepa (Angeluss MTA Team), který zajel čas 1’41,713 sekundy, v kombinovaných časech byl nejlepším Jaume Masia (Leopard Racing), jenž byl oproti soupeři rychlejší o 0,134 vteřiny. Vedle těchto dvou závodníků se přímo do druhé kvalifikace dostali také José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo), Joel Kelso (CFMOTO Racing PrüstelGP), Riccardo Rossii (SIC58 Squadra Corse), Scott Ogden (VisionTrack Racing Team), David Alonso (Valresa GASGAS Aspar M3), Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), Romano Fenati (Rivacold Snipers Team), David Muñoz (BOE Motorsports), Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), Andrea Migno (CIP Green Power), David Salvador (CIP Green Power) a Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP).