Mezi Reddingen a Polem Espargarem to v Texasu pořádně zajiskřilo

A nebyly to jen jejich stroje na dráze, jenž chrlily jiskry. Bývalí soupeři z prostředí šestistovek Moto2 závodí druhým rokem v královské kubatuře a letos to mezi oběma poprvé pořádně zajiskřilo, když britský jezdec v prvním kole klání v Texasu přecenil síly a pádem v jedenácté zatáčce Okruhu Amerik vyřadil ze závodu také svého soupeře Pola Espargara. Podruhé to začalo jiskřit na sociálních sítích, kde Espargaró Reddingovi vyčítal, že se neumí ani omluvit.

Mezi Reddingen a Polem Espargarem to v Texasu pořádně zajiskřilo
Pol Espargaró do závodu v Texasu startoval devátý a Scotta Reddinga měl před sebou, protože ten byl šestý v druhé řadě. Jezdec satelitní Yamahy Brita už po prvních několika zatáčkách dojel, ale nakonec se stal obětí souboje mezi Lorenzem a Reddingem.
„Samozřejmě, že jsem zklamaný, protože jsme si tento výsledek nezasloužili,“ uvedl Pol Espargaró. „Co se týče Reddingova manévru je smutné, že jsou stále jezdci, kteří si myslí, že závod vyhrají v prvním kole, třebaže jich čeká dalších dvacet. Je to absurdní, ale nemůžeme s tím nic dělat, takže jediné co můžeme je pokračovat dál v naši práci, i když nelze skrývat rozčarování. Mohl to být úspěšný den, ale nakonec je z toho pohroma, kterou jsme nebyli schopni ovlivnit.“

Scott Redding měl po úspěšné kvalifikaci oprávněné ambice bojovat o pozice do šestého místa. Krátce po startu už soupeřil s Jorge Lorenzem a ještě v prvním kole málem Španěla poslal k zemi, kde nakonec skončil on sám, ale společně s projíždějícím Espargarem. V jedenácté zatáčce příliš rychle jedoucí Brit nestačil zareagovat na Lorenza, který tam byl o něco delší a proťal Britovi cestu. Reding musel na brzdy, přišel o předek a spadl.
„Je to zklamání, protože jsem byl po celý víkend rychlý jak za mokrých, tak také za suchých podmínek,“ řekl britský závodník. „V prvních třech zatáčkách po startu jsem dobře bojoval s Lorenzem, v jedenácté zatáčce šel ale v jejím středu víc na brzdy, aby ji utáhl, já tam byl o něco rychlejší a myslím, že jsem snad trošku zachytil o jeho zadní část a spadl.“

Po několik hodinách Pol Espargaró na svém Twitteru napsal, že za to Reddingovi děkuje a děkuje mu také za omluvu, na kterou ještě pořád čeká, což okořenil zkratkou WTF …. . Redding mu odepsal, že ho to mrzí, ale to Espargarovi už nestačilo, když to nebylo osobně, ale až na jeho výzvu. Tak to vypadá, že má MotoGP hned v úvodu sezony zajímavou zápletku a uvidíme, jak si oba jezdci, kteří se nikdy zvlášť nemuseli, povedou v Argentině.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist