Lukáš po velmi dobrém výkonu upadl z 8. místa

Český závodník Lukáš Pešek jel celý víkend v Losailu velmi dobře a nebýt pádu v závodě, kdy bojoval s dalším českým jezdcem Karlem Abrahamem o neuvěřitelné sedmé místo, tak by mohl být spokojen na 100 procent. Ale přečtěte si raději, co říká na svých webových stránkách o tomto závodě samotný Lukáš, který nám v minulém roce svými výkony přinesl tolik radosti.

Lukáš po velmi dobrém výkonu upadl z 8. místa
Lukáš dnes ve svém premiérovém závodu ve třídě 250 předváděl nad očekávání dobrý výkon a ukázal, že umístění v první desítce pro něj i náš tým mohou být v této sezóně reálná. Především úvod závodu zvládl Lukáš po nevydařené kvalifikaci a startu z 16. místa bravurně a v úvodních kolech dokázal akceptovat tempo první skupiny. Pak však tato skupina zrychlila a Lukáš s ní ztratil kontakt. Druhou třetinu závodu absolvoval ve dvojici s Karlem Abrahamem, ale bohužel 8 kol před cílem po své chybě upadl a závod nedokončil.

Lukáš Pešek:

Lukáši, máš za sebou první závod ve třídě 250, jak se z tvého pohledu vyvíjel?
Start byl dobrý a během prvního kola jsem se prokličkoval dopředu. Pak mě trochu mrzí, že jsem neudržel tempo první skupiny, ale v určité části trati jsem s ní ztratil kontakt a nejsem ještě dost zkušený na to, abych to mohl dotáhnout, a při snaze o dojetí jsem dělal chyby. Dále mě dotáhl Karel Abraham a za ním jsem jel úplně v klidu a nikam jsem se nehnal, protože jsem viděl, že to nemá smysl. Před námi byla mezera a za námi taky. Pak jsem ale v jedné ze zatáček vyjel ze stopy, uklouzlo mi přední kolo a tím to pro mě skončilo.“

Co se při pádu vlastně stalo a jak moc byl ten pád těžký?
„Před pádem jsem přehnal nájezd do zatáčky, ne rychlostně, ale jel jsem moc zeširoka. Vyjel jsem ze stopy, snad až na trávu, a podklouzlo mi přední kolo. Byla to chyba. Pád moc těžký nebyl, jsem trochu pochroumaný a bolí mě za krkem, ale nic vážného to není.“Jak bys popsal první kolo, kdy ses fantasticky posunul z 16. místa až na 9.?
V prvním kole to šlo jako po másle, nasadil jsem tempo a asi 6 jezdců jsem předjel. Povedlo se mi výborně, a také jsem díky tomu získal nějaký náskok, který však pro mě bohužel ve finále neznamenal nic. Pozitivní na tom ale je, že jsem dokázal bez problémů jet v první desítce, ve které bych se chtěl letos pohybovat.

Jaká jsou pro tebe největší pozitiva závodu?
Pro mě určitě první 2 kola, která mi vyšla výborně. Pro české fanoušky pak skutečnost, že můžeme s Karlem Abrahamem jet do první desítky a gratuluji mu, protože to dnes od něj byl super výkon.“

Daniel M. Epp:

Jak byste zhodnotil Lukášův první závod v nové třídě?
Lukášův výkon byl lepší, než jsme očekávali. Tempo první desítky mu nedělalo žádný větší problém a měl situaci pod kontrolou. Možná právě kvůli tomu však asi došlo ke snížení soustředění a po nevynucené chybě k pádu. Jsem si ale jistý, že se Lukáš z této chyby poučí a příště ji nebude opakovat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist