Hayden do Indy pojede, závodit ale bude Camier

Mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje desátým podnikem v Indianapolisu, domácím závodem Nicky Haydena. Pro Američana ale trošku s hořkou příchutí, protože jak již dříve avizovali, nebude závodit kvůli operaci zápěstí v Indianapolis Motor Speedway (IMS) a další týden v Brně. V obou případech ho zastoupí Leon Camier.

Hayden do Indy pojede, závodit ale bude Camier
Problémy zraněného zápěstí řešil Nicky Hayden operací hned, jak skončila první polovina letošního ročníku. Už předem bylo jasné, že si to vyžádá delší rekonvalescenci a minimální stop závodění pro Indianapolis a Českou republiku. Hayden ale do Indianapolis pojede. Svoji přítomností tam jednak podpoří svůj tým a také podnikne plánovaná setkání s fanoušky a zástupci ze strany partnerů týmu Drive M7 Aspar.

„Tak určitě se mi nelíbí vědomí, že se na závod v Indy budu koukat a nebudu na své motorce, abych se na dráze představil domácímu publiku, ale taková už je situace. Abych řekl pravdu, už jsem se s tím vypořádal, takže teď myslím jen na léčbu než abych cítil nějakou lítost,“ řekl Nicky Hayden a ke stavu zápěstí dodal: „Vypadá to, že léčba pokračuje správným směrem, ale nebyla to malá operace, takže nevím, kdy budu zpátky a pravděpodobně to nebudu vědět dřív než do další kontroly u lékaře. Do té doby přeji hodně štěstí Leonovi.“
Nicky Hayden je rád, že jeho tým zvolil tak zkušeného jezdce jakým je Leon Camier, který pojede s Drive M7 Aspar minimálně závod v Indianapolisu a Brně. Pochopitelně pro britského závodníka z prostředí mistrovství světa superbiků je to velká příležitost, jak se představit potenciálním zaměstnavatelům z řad týmů MotoGP.

„Jsem nadšený z příležitosti jet motocykl třídy MotoGP s týmem Drive M7 Aspar,“ uvedl Leon Camier, který v pondělí oslavil osmadvacáté narozeniny. „Bude to náročný víkend a spousta věcí k učení, protože je pro mě vše nové – motorka, pneumatiky … . Mám v plánu se těmto novým věcem přizpůsobit co nejrychleji. Je to rozhodně báječná příležitost s velmi zkušeným týmem a jsem si jistý, že to bude zajímavý víkend.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist