Grand Prix Velké Británie - volné tréninky pátek

Ve dvěstěpadesátkách se v pátek nejvíce dařilo španělskému matadorovi Alexi Debonovi s továrním motocyklem Aprilia, který byl časem 1.33.432 těsně nejrychlejší.

Druhý byl vedoucí jezdec šampionátu, Japonec Hiroshi Aoyama s Hondou (+ 0.041), třetím pak španělský jezdec Alvaro Bautista na tovární Aprilii (+ 0.145) - spadl na mokrém "fleku" tratě a čtvrtý mistr světa Marco Simoncelli na Gileře (+ 0.198).

Na skvělém pátém místě skončil český jezdec Lukáš Pešek na Aprilii českého týmu Auto Kelly CP se ztrátou + 0.318 před francouzským mistrem světa stopětadvacítek Mike di Megliem (+ 0.336), švýcarským jezdcem Thomasem Lüthim (+ 0.359) a Hectorem Barberou ze Španělska (+ 0.392) - všichni na Apriliích.

Druhý český jezdec Karel Abraham z týmu Cardion AB Motoracing skončil dnes jako devátý (+ 0.487) - když měl sice hned po 15-ti minutách tréninku při rychlosti kolem 210 km/h na mokrém úseku tratě pád (se čtvrtým nejrychlejším aktuálním časem a v kole, kdy spadl, pak s absolutně nejrychlejším časem vůbec - tedy po dvou mezičasech), úplně rozbil první motorku (čímž připravil mechanikům neplánovanou noční šichtu), ale naštěstí se mu nic nestalo a trénink tak objel na motorce číslo "2".

Top 10 dneška pak dokompletoval Ital Mattia Pasini (+ 0.546) s dalším motocyklem Aprilia.

S velkým zájmem očekávaný start Ralfa Waldmanna byl úspěšný.

43-letý německý jezdec skončil po 7 letech přestávky v závodech Grand Prix - naposled jel v Brně v roce 2002 motocykl Aprilia pana Ralfa Schindlera a dojel na 11. místě - dnes tedy jako 18. (+ 3.816) z celkového počtu 28 jezdců této kubatury.  Jen pro úplnost, v roce 2000 zde vyhrál Waldi svůj poslední závod Grand Prix.