GP Valencie – Pole position slaví Lorenzo, McPhee a Rabat

MotoGP – 1.kvalifikace

Po úvodních pěti minutách byl na postupové pozici do QP2 Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) s časem 1'31,563 sekundy a Hector Barbera (Avintia Racing) s časem 1'31,993 sekundy. Těsně za postupem byl jezdec na divokou kartu Michele Pirro (Ducati Team), čtvrtý Yonny Hernandez (Octo Pramac Racing) a pátý Loris Baz (Forward Racing). V prvních pěti minutách spadl v páté zatáčce Eugene Laverty (Power Electornics Aspar).

V polovině první kvalifikace havaroval Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar) a dostal se až před motorku Nicky Haydena (Power Electronics Aspar), který ale stačil až neuvěřitelně rychle a bezpečně zastavit. Viñales by mu měl za to rozhodně koupit něco dobrého. Na postupových místech figurovala stále stejná dvojice Aleix Espargaró s maximem na 1'31,544 sekundy a Hector Barbera s kolem za 1'31,851 sekundy. Stejný čas jako Barbera měl také Viñales.

Postup do boje o pole position si vybojoval časem 1'31,409 sekundy Aleix Espargaro a Maverick Viñales, který rychle skočil na druhou motorku a bez mrknutí oka nastavil druhý nejlepší čas 1'31,509 sekundy. Navíc nebýt v posledním sektoru pomalejšího Lavertyho, Viñales by bez problému první kvalifikaci vyhrál.

S postupem se rozloučil Hector Barbera, který spadl ve druhé zatáčce a do závodu odstartuje patnáctý. Třinácté a čtrnácté místo na startu patří Michele Pirrovi a Stefanu Bradlovi (Aprilia Factory Team Gresini). Antohony West (AB Motoracing) zajel třiadvacátý čas, když překonal tři své soupeře Toniho Elíase, Eugene Lavertyho a Broc Parkese.