GP San Marina - Vítězem kvalifikace se stal Jack Miller

MotoGP - 4. volný trénink

V posledním tréninku před kvalifikací si jezdci zkoušeli svá závodní tempa. Ve svém posledním kole byl nejrychlejší Enea Bastianini (Gresini Racing MotoGP) a s časem 1'32,295 sekundy odsunul dvojici Aprilií, která předtím vedoucí pozice okupovala. Maverick Viñales (Aprilia Racing) tak skončil na druhém místě, jeho týmovému kolegovi Aleixovi Espargarovi patřila pozice třetí. Na vedoucího Bastianiniho přitom ztratil jen 0,088 vteřiny.

Čtvrté místo obsadil Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP), který se v závěru rozčiloval na Remyho Gardnera (Tech3 KTM Factory Racing), který ho mírně zdržel při zajíždění rychlého kola. Pátý skončil Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) s časem 1'32,548 vteřiny následovaný Francem Morbidellim (Monster Energy Yamaha MotoGP), Johannem Zarcem (Prima Pramac Racing) a Marcem Bezzecchim (Mooney VR46 Racing Team).