GP Portugalska – Ve sprintovém závodě byl nejrychlejší Maverick Viňales

Sprintový závod v Portimau ovládl Maverick Viňales, který projel cílem o vteřinu dříve než druhý Marc Márquez. Jen o desetinu později byl v cíli odmávnutý Jorge Martin, který zřejmě pomýšlel na vyšší umístění. Jezdci Moto2 a Moto3 za sebou mají kvalifikace. Zatímco v nejnižší kubatuře se na pole position postaví Jose Antonio Rueda, v Moto2 Manuel Gonzalez.

Moto3™ - 2. trénink

Ani v sobotu ráno nebyly podmínky v Portimau zcela ideální, alespoň už ale neměli jezdci problémy s pískem na trati. Na prvních místech se po celou dobu pohybovali David Alonso (CFMOTO Gaviota Aspar Team), Joel Kelso (BOE Motorsports) či David Muñoz (BOE Motorsports). Závodníkům se však nedařilo zajíždět rychlejší časy než v pátek. Klesat začaly až v posledních pěti minutách.

Trénink nakonec ovládl Joel Kelso, který objel okruh v Portimau za 1'47,175 sekundy. Na druhém místě skončil Jose Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo), jenž zvládl zajet třináct kol, přičemž nejrychlejší čas 1'47,322 vteřiny mu byl naměřený v tom předposledním. Třetí příčku bere David Alonso, jenž je jedním z dvou postupujících jezdců, kteří na tom byli s časem lépe v pátek. Tím druhým je Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), jenž se v sobotu dopoledne umístil na šestnácté příčce.

Spolu s výše zmíněnými přímo do druhé kvalifikace postoupili rovněž Adrian Fernandez (Leopard Racing), Riccardo Rossi (CIP Green Power), Scott Ogden (MLav Racing), Joel Esteban (CFMOTO Gaviota Aspar Team), Jacob Roulstone (Red Bull GASGAS Tech3), Ivan Ortola (MT Helmets – MSI), Daniel Holgado (Red Bull GASGAS Tech3), David Muñoz, Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) a Stefano Nepa (LEVELUP – MTA).