GP Malajsie – Alex Márquez je po pátečních jízdách nejrychlejší, Salač je sedmnáctý v Moto2™

MotoGP™ - 1.volný trénink

Po pětadvaceti minutách tréninku měl nejrychlejší kolo 2’00,530 sekundy Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP). Španěl byl o dvě desetiny rychlejší než druhý Aleix Espargaró (Aprilia Racing), tři desetiny ztrácel Jorge Martin (Prima Pramac Racing). V půl sekundě byl Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team), Franco Morbidelli (Monster Energy Yamaha MotoGP Team) a šestý Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP Team). Třináctý Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team) zaznamenal dva výjezdy mimo trať, když mu nevyšel nájezd do zatáček. Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) figuroval na jednadvacáté pozici a na prvního ztrácel 1,133 sekundy.

Patnáct minut před koncem tréninku spadl Aleix Espargaró, který když chtěl svůj prototyp zvednout a dostat zpět na dráhu, ten ale začal hořet, takže Espargaró rychle utíkal pryč. Traťoví komisaři rychle požár uhasili, ale práce na motorce bude před odpoledním tréninkem víc než dost. V době, kdy do konce tréninku zbývalo deset minut zajel nejrychlejší kolo 2’00,055 sekundy Franco Morbidelli. Ital byl o téměř půl sekundy rychlejší než druhý Alex Márquez. Třetí Miguel Oliveira (CryptoDATA RNF MotoGP Team) ztrácel 0,539 sekundy.

Úvodní trénink MotoGP™ vyhrál Jorge Martin kolem za 1’59,513 sekundy. Druhý Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP) a třetí Johann Zarco (Prima Pramac Racing) byli zatím jediní s kolem pod dvě minuty. Márquez byl pomalejší o 0,049 sekundy, Zarco ztratil na týmového kolegu Martina čtyři desetiny. Top5 uzavřela dvojice tovární Yamahy Franco Morbidelli a Fabio Quartararo. Ital Francesco Bagnaia je s časem 2’00,888 sekundy patnáctý a na Martina ztrácí 1,375 sekundy. Jezdec na divokou kartu a dvojnásobný mistr světa WSBK Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) je s časem 2’02,516 sekundy dvaadvacátý.