GP Kataru - Sprint vyhrál Martin, na Bagnaiu nyní ztrácí pouhých sedm bodů

MotoGP™ - 2. volný trénink

Pro Fabia Quartarara (Monster Energy Yamaha MotoGP) odstartoval trénink skvěle. Hned v úvodu se ujal vedoucí pozice, a to s časem 1'53,651 sekundy. Po zhruba čtvrt hodině jeho čas o čtyři setiny sekundy překonal Aleix Espargaro (Aprilia Racing), který měl na trati incident s Francem Morbidellim (Monster Energy Yamaha MotoGP). Ital jel ve stopě pomaleji, než Espargaro očekával, a došlo tam ke kontaktu, který jezdce Aprilie rozčílil. Morbidelli mu naznačoval, aby se uklidnil, což Espargara ještě více rozčílilo a bouchl soupeře do helmy. Incident okamžitě začalo vyšetřovat ředitelství závodu.

Nepříjemný start tréninku měl Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP), který hned ve druhé zatáčce havaroval. Naštěstí šlo jen o lehký pád, což mu umožnilo okamžitě nasednout zpět na motocyklu a vrátit se zpět na trať.

Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), zaznamenal problémy s motocyklem už po pár minutách na trati a rychle se vracet zpět do boxů. Po návratu na dráhu zvládl zajet sedmý nejrychlejší čas. Lépe na tom nebyl Jorge Martin, který byl po skvělém prvním tréninku až na jedenáctém místě. Marc Márquez (Repsol Honda Team) se pak pohyboval na sedmnácté příčce. Raul Fernandez (CryptoDATA RNF MotoGP Team), vítěz pátečních tréninků, v šestnácté zatáčce havaroval, čímž pro něj tři minuty před vypršením času pobyt na trati skončil.

Vítězem tréninku se stal Fabio Quartararo, který dokázal svůj čas ještě vylepšit. Trať Kataru objel za 1'53,531 sekundy. Zrychlil také Jorge Martin, který skončil na druhé příčce se ztrátou 0,073 vteřiny. Naprosto totožný čas nastavil i Aleix Espargaro. Čtvrtý nejlepší čas byl naměřený Fabiovi Di Giannantoniovi (Gresini Racing MotoGP), jenž stále netuší, kde příští rok pojede. Na pátém místě skončil Franco Morbidelli, následovaný byl Miguelem Oliveirou (CryptoDATA MotoGP Team), Johannem Zarcem (Prima Pramac Racing) a osmým Maverickem Viňalesem (Aprilia Racing).

Aktualizace: Za incident s Francem Morbidellim obdržel Aleix Espargaro penalizaci v podobě šesti míst dozadu na startovním gridu nedělního závodu. Startovat tak bude až z šestnáctého místa. Zároveň musí zaplatit pokutu 10 tisíc euro.