GP Itálie – V pátek zajel nejrychleji nováček Bagnaia

Letní počasí provázelo páteční volné tréninky Velké ceny Itálie. V Toskánsku dnes teploty vyšplhaly na nějakých pětadvacet stupňů a po delší době jezdci nemuseli sedět v boxech s čepicemi na hlavě. V třídě Moto3 si nejlépe vedli jezdci domácího týmu SIC58 Squadra Corse – Niccoló Antoneli byl nejrychlejší dopoledne, Tatsuki Suzuki zase odpoledne. Jakub Kornfeil je po pátečních jízdách osmnáctý, Filip Salač dvaadvacátý. V královské MotoGP zajel nejrychleji další domácí závodník Francesco Bagnaia, Karel Abraham byl jednadvacátý. V třídě Moto2 je na špici výsledkové listiny kombinace časů další Ital Luca Marini. Program italské Grand Prix pokračuje v sobotu posledními tréninky a bitvou o pozice na startu v odpoledních kvalifikacích.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách tréninku pod blankytně modrou oblohou Toskánska vedl časomíru Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3), jehož maximem na kolo byla v tuto chvíli hodnota 1'59,200 sekundy. Japonec Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) byl druhý se ztrátou 0,142 sekundy, třetí Romano Fenati (Snipers Team) ztrácel tři desetiny. První pětici nejrychlejších uzavírala dvojice Italů Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse) a Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl s časem 2'01,132 sekundy osmnáctý, osmadvacátý čas 2'02,401 sekundy prozatím patřil Filipu Salačovi (Redox PrüstelGP).

První trénink vyhrál časem 1'58,188 sekundy Niccoló Antonelli. Druhý Gabriel Rodrigo ztratil 0,136 sekundy, třetí John McPhee (Petronas Sprinta Racing) byl o 0,172 sekundy pomalejší. Ital Lorenzo Dalla Porta a Španěl Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team) uzavírají Top5. Jakub Kornfeil zrychlil na 1'59,190 sekundy a trénink uzavřel dvanáctý. Filip Salač je s časem 1'59,859 sekundy pětadvacátý.

GP Itálie, Moto3 – 1.volný trénink