GP Itálie – Petrucci slaví první triumf MotoGP, Rossi závod nedokončil

Moto2 – Závod

Do závodu na 21 kol odstartoval z první řady Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP), Thomas Lüthi (Dynavolt Intact GP) a Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). Z druhé řady vyrazil Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), Jorge Navarro (HDR Heidrun Speed Up) a Luca Marini (SKY Racing Team VR46). Třetí řada a trojice Tetsuta Nagashima (ONEXOX TKKR SAG Team), Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) a Augusto Fernandez (Flexbox HP 40). Lídr průběžného hodnocení Lorenzo Baldassarri (Flexbox HP 40) startoval až patnáctý.

Po startu se do vedení posunul Thomas Lüthi, který si vedení udržel i po nájezdu do druhého kola. Za švýcarem jel týmový kolega Marcel Schrötter, třetí byl se ztrátou šesti desetin Alex Márquez, čtvrtý jel Luca Marini, pátý Jorge Navarro, šestý byl Alex Lowes a sedmý Nicolo Bulega. První kolo nedokončil po incidentu Iker Lecuona (American Racing KTM), jehož poslal k zemi Fabio Di Giannantonio (MB Conveyors Speed Up).

Po pěti kolech se utrhla skupina pěti závodníků, kteří měli šanci bojovat o pozice na stupních vítězů. Na první pozici jel Thomas Lüthi, na druhé místo se posunul Alex Márquez, třetí byl Luca Marini, čtvrtý Marcel Schrötter a pátý jel Jorge Navarro. Všech pět dělilo 1,3 sekundy. Od šestého kola začali postupně ujíždět první dva – Thomas Lüthi a Alex Márquez. Šestý Enea Bastianini (Italtrans Racing Team) se snažil dostihnout pátého Navara a oba jezdce dělilo v sedmém kole závodu sedm desetin.

Těsně před polovinou závodu havaroval Nicolo Bulega, který do této chvíle podával v italské Grand Prix výborné výkony. Na zemi skončil také Stefano Manzi (MV Agusta Idealavoro) a Simone Corsi (Tasca Racing Scuderia Moto2). Druhou polovinu závodu odstartoval na špici pole Alex Márquez, jemuž se bez problému povedlo dostat před Thomase Lüthiho. Třetí byl Luca Marini, čtvrtý Jorge Navarro a pátý jel Marcel Schrötter. Němec ztráce na vedení už přes tři sekundy a těsně na jeho zadním kole už visel Ital Bastianini.

Pět kol před cílem zůstával na špici pole Alex Márquez, jemuž se povedlo najet 2,7 sekundy na druhého jezdce v pořadí, kterým byl Luca Marini. Čtvrtý Thomas Lüthi měl těsně za sebou Loreza Baldassarriho, pátý jel Jorge Navarro. Marcel Schrötter jel šestý a bez šance se probojovat do Top3. Do posledního kola najel jako první Alex Márquez s náskokem 2,2 sekundy.

Závod v Mugellu vyhrál Alex Márquez, druhý projel cílem Luca Marini a třetí závod dokončil Thomas Lüthi. Na čtvrtém místě je Lorenzo Baldassarri, který si udržel vedení v šampionátu.