GP Itálie – Pole position vybojoval Viñales, Rossi je druhý

Letos možná první Velká cena, kdy je od pátku takové krásné počasí jaké nyní panuje v italském Toskánsku. Teploty nad třicet, asfalt rozpálený jako sporák a do toho sobotní tréninky a kvalifikace. V třídě Moto3 zajel na pole position Jorge Martin, Jakub Kornfeil byl jednadvacátý. Jenže už nyní je avizovaná možná penalizace až patnácti závodníků a to včetně jezdců z první řady, takže to ještě bude zajímavé. V královské kubatuře vybojoval první pozici na startu Maverick Viñales a k radosti všech domácích fanoušků zajel na druhé místo Valentino Rossi a třetí Andrea Dovizioso. Karel Abraham odstartuje jednadvacátý. Jezdci šestistovek bitvou o pozice na startu uzavřeli sobotní program. Pole position vybojoval fantastickým posledním kolem domácí závodník Franco Morbidelli. Neděle je dnem závodu a už nyní je jasné, že se máme na co těšit.

Moto3 – 3.volný trénink

Ve dvacáté minutě tréninku měl nejrychlejší čas Joan Mir (Leopard Racing), který kolo zvládl za 1'58,594 sekundy. Necelé dvě desetiny ztrácel druhý Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), třetí byl Alberto Arenas (Aspar Mahindra Moto3), čtvrtý John McPhee (British Talent Team) a pátý Darryn Binder (Platinum Bay Real Estate) byl o čtyři desetiny pomalejší. Český závodník Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) byl s časem 1'59,375 sekundy jedenáctý a na prvního ztrácel 0,781 sekundy.

Deset minut před koncem tréninku zůstával na první pozici Joan Mir, ale čas na kolo si mezitím zlepšil na hodnotu 1'57,462 sekundy. Nicolo Bulega ztrácel 0,168 sekundy, třetí Phillip Öttl (Südmetall Schedl GP Racing) byl o 0,342 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa měli Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) a Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers). Jakub Kornfeil zůstával na maximu z první poloviny tréninku a to mu stačilo na devatenáctou pozici.

Poslední třetí trénink vyhrál Joan Mir časem 1'57,462 sekundy. Druhý je Nicolo Bulega, třetí Romano Fenati, na čtvrtou pozici se ze čtrnácté pozice posunul v posledním kole John McPhee a první pětici nejrychlejších uzavřel Phillip Öttel. Jakub Kornfeil stačil zlepšit své maximum na 1'58,947 sekundy a trénink uzavřel devatenáctý.

GP Itálie, Moto3 – 3.volný trénink