GP Indonésie – Martin spadl, Bagnaia vyhrál, bitva o titul pokračuje

Moto2™ - ZÁVOD

Do závodu na 22kol startoval z první řady Aron Canet (Pons Wegow Los40), Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team) a český závodník Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2). Z druhé řady vyrazil Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp) a Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia). Třetí řada a Jake Dixon (Autosolar GASGAS Aspar Team), Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team) a Zonta VD Goorbergh (Fieten Olie Racing GP). Ital Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) odstartoval desátý ze čtvrté řady.

Vedení si po startu udržel Aron Canet. Na druhé místo se posunul Pedro Acosta, třetí jel Manuel Gonzalez. Filip Salač při startu ztratil a jel nejdřív devátý, do druhého kola pak najel až jako šestnáctý. Kolizi s pádem zaznamenala v první zatáčce dvojice Alonso Lopez (SpeedUp Racing) a Alberto Surra (Forward Racing). Viníkem byl ale Jeremy Alcoba (QJMOTOR Gresini Moto2), který následně dostal penalizaci v podobě dvou dlouhých kol. Ve druhém kole jel na prvním místě Aron Canet, jehož těsně následovala dvojice Pedro Acosta, Manuel Gonzalez. Skvěle si vedl Tony Arbolino, který byl čtvrtý a za sebou měl trojici Somkiat Chantra, Sergio Garcia, Fermín Aldeguer. V závodu už nepokračoval Filip Salač, který havaroval po kontaktu s Japoncem Ogurou. Devatenáctý Ai Ogura dostal penalizaci jedno dlouhé kolo. Ve čtvrtém kole už vedl Pedro Acosta, druhý jel Aron Canet, třetí byl Tony Arbolino.

Po pěti odjetých kolech měl první Pedro Acosta náskok necelých šesti sekund na druhého Arona Caneta. Třetí Fermín Aldeguer jel 1,7 sekundy za Canetem. O třetí pozici bojoval Manuel Gonzalez, Tony Arbolino a Jake Dixon. V desátém mole havaroval Zonta VD Goorbergh. S náskokem devíti desetin závod vedl Pedro Acosta, druhý byl Aron Canet, který měl výhodu dvou sekund na třetícho Fermína Aldeguera. O třetí pozici usiloval Manuel Gonzalez, Tony Arbolino a šestý Jake Dixon. Sedmý Somkiat Chantra už na Brita ztrácel 1,7 sekundy.

Druhou polovinu závodu zahájil první Pedro Acosta náskokem 1,1 sekundy na druhého Arona Caneta. Bylo jasné, že Acosta nechce nic ponechat náhodě a když zjistil, že Canet jeho náskok před polovinou závodu snížil na sedm desetin, otočil plynem, nastavil nejrychlejší kolo závodu 1’34,447 sekundy, a začal mu ujíždět. Se ztrátou víc jak dvou sekund na druhého pokračoval na třetí pozici Fermín Aldeguer. Devět desetin ztrácel na pódium čtvrtý Manuel Gonzalez, Jake Dixon byl 1,5 sekundy za Gonzalezem a bojoval o pátou pozici s Italem Abolinim. V patnáctém kole byl Brit dlouhý na brzdy a než se vrátil za Arbolina, ztrácel na Itala 1,5 sekundy.

Pět kol před cílem závodu ještě nebyly vše jasné. Alespoň co se týče třetího místa na stupních vítězů. První jel Pedro Acosta, druhý Aron Canet ztrácel na vedení 2,8 sekundy a náskok na třetího Fermína Aldeguera měl na hodnotě šesti desetin. Bitva o třetí místo začínala získávat potřebné kontury a Aldeguer byl blízko šance slavit druhé místo. Čtvrtý byl Manuel Gonzalez, jemuž na pódium chybělo 4,5 sekundy. Pátý Tony Arbolino jel 1,1 sekundy za Gonzalezem. Brit Jake Dixon už připravoval předjetí Itala Arbolina, protože se po chybě dokázal přiblížit na kontaktní vzdálenost jedné desetiny.

Závod vyhrál Pedro Acosta, jenž si tím potvrdil první pozici v šampionátu, kde má nyní náskok 65 bodů. Druhý projel cílem Aron Canet, třetí byl Fermín Aldeguer, jemuž se zaútočit na Caneta nepodařilo a závod dokončil dvě sekundy za jezdcem týmu Pons. Na čtvrté místo v cíli do dokázal dotáhnout Jake Dixon, který v závěru předjel Manuela Gonzaleze. Tony Arbolino závod dokončil šestý.