GP Indianapolisu – pátek v IMS

MotoGP – 1.volný trénink

V době, kdy měl Karel Abraham (Cardion Ab Motoracing) na kontě třináctý čas a do konce tréninku zbývalo půl hodiny, dostal český jezdec v desáté zatáčce IMS highsider. Motorka Abrahama vyhodila dostatečně vysoko na to, aby následoval velmi tvrdý pád na asfalt. Český závodník zůstal ležet a musel být zdravotní službou odnesen na nosítkách. Těžko říct, ale rameno to schytalo pořádně. V polovině tréninku vedl Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) časem 1´41,617 sekundy. Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project) byl dvaadvacátý.

Deset minut před koncem tréninku byl ve vedení s časem 1´41,173 sekundy Marc Márquez (Repsol Honda Team), druhý Stefan Bradl ztrácel dvě desetiny a třetí Jorge Lorenzo necelou půl sekundu. Lukáš Pešek zůstával na dvaadvacáté pozici. Karel Abraham byl po pádu na vyšetření ve zdravotním centru okruhu IMS s podezřením na zranění levého ramene.

První volný trénink vyhrál časem 1´40,781 sekundy Marc Márquez. Španěl byl rychlejší o tři desetiny před Calem Crutchlowem (Monster Yamaha Tech 3), který se ze čtvrtého místa posunul na druhé díky poslednímu rychlému kolu s časem 1´41,081 sekundy. Třetí místo patří Jorge Lorenzovi, ten byl pomalejší o 0,480 sekundy. Na čtvrtém místě je Stefan Bradl a první pětku uzavírá Valentino Rossi (Yamaha Factory Racing). Lukáš Pešek zůstal na dvaadvacáté pozici.