GP Francie – pátek v Le Mans

MotoGP – 2.volný trénink

V polovině druhého tréninku královské kubatury vedl tabulku časů Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) s kolem za 1'34,054 sekundy. Na druhém místě ztrácel 0,064 sekundy Andrea Dovizioso (Ducati Team), třetí byl Andrea Iannone (Pramac Racing). Za dvojicí Ducati následoval čtvrtý Álvaro Bautista (GO&FUN Honda Gresini) a pátý Aleix Espargaró (NGM Mobile Forward Racing), jenž byl s časem 1'34,521 sekundy nejrychlejší v kategorii Open. Český závodník Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) byl s časem 1'36,192 sekundy osmnáctý.

Patnáct minut před koncem tréninku havaroval v deváté zatáčce okruhu Scott Redding (GO&FUN Hona Gresini), jenž by měl z nehody vyváznout bez následků. Ještě loni jel britský závodník v třídě Moto2 a právě závod francouzské Grand Prix v Le Mans vyhrál.

Sedm minut před koncem zajel Ital Andrea Iannone kolo časem 1'33,459 sekundy a na prvního Márqueze ztratil pouhých sedm tisícin sekundy. Perfektní kolo zaznamenal v závěsu za Dani Pedrosou, jemuž patřila těsně před koncem třetí pozice v tabulce časů.

Nakonec to byl znovu Marc Márquez, kdo nastavil nejrychlejší kolo pátečního odpoledne v Le Mans. Španěl zajel 1'33,452 sekundy a na to nikdo z jeho soupeřů nedokázal zareagovat. Hodně blízko byl jezdec Ducati Andrea Iannone, jemuž scházelo 0,007 sekundy. Třetí Álvaro Bautista byl pomalejší o dvě desetiny. Nejlepší jezdec kategorie Open je s devátým časem 1'34,134 sekundy Aleix Espargaró. Jezdci tovární Yamahy Jorge Lorenzo a Valentino Rossi jsou na v pořadí sedmé a desáté pozici. Karel Abraham trénink ukončil osmnáctým časem.