GP Austrálie – Závod MotoGP™ vyhrál Zarco, vedení v šampionátu upevnil druhým místem Bagnaia

Sobotní program Velké ceny Austrálie vyšel z hlediska povětrnostních podmínek dobře a všechny tréninky, kvalifikace a hlavní závod MotoGP™ jezdci odjeli na suchém povrchu a hlavně bez silných poryvů větru, který má Phillip Island sužovat v neděli. Pole position v třídě Moto3™ získal Ayumu Sasaki (Husqvarna), Fermín Aldeguer (Boscoscuro) slavi kvalifikační vítězství v třídě Moto2™. Čech Filip Salač (Kalex) vyhrál první kvalifikaci a ve druhé byl osmnáctý. Pole position MotoGP™ patří Jorge Martinovi (Ducati). V sobotu jeli mimořádně hlavní závod MotoGP™, který poprvé v kariéře vyhrál Johann Zarco (Ducati). Den závodu je neděle s kláním Moto3™, Moto2™ a sprintovým závodem MotoGP™ na poloviční délku.

Moto3™ - 3.trénink

Poslední třetí trénink rozhodl o Top14 s přímým postupem do druhé kvalifikace. Trénink vyhrál časem 1’36,403 sekundy Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP). Druhý Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo) ztratil 0,134 sekundy, třetí domácí Joel Kelso (CFMoto Racing PrüstelGP) byl o 0,163 sekundy pomalejší. Adrian Fernandez (Leopard Racing) a David Muňoz (BOE Motorsports) uzavřeli pětici nejrychlejších. Lídr Jaume Masia (Leopard Racing) je devátý v pořadí. Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) skončil v kombinaci až osmnáctý, takže musí do první kvalifikace. Ve čtvrté zatáčce havaroval po kontaktu s Vicentem Perezem (BOE Motorsport) Brazilec Diogo Moreira (MT Helmets – MSI). Těžší pád absolvoval také Nizozemec Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP).

PENALIZACE – jezdec #44 David Muňoz (BOE Motorsports) má pro závod v Austrálii penalizaci v podobě dvou dlouhých kol za incident z pátečního druhého tréninku v němž byl v kontaktu se soupeřem, jehož následně poslal k zemi
PENALIZACE – jezdec #43 Xavier Artigas (CFMoto Racing PrüstelGP) byl za nebezpečnou jízdu ve druhém tréninku, kde jel pomalu v závodní stopě a ohrozil rychlé jezdce za sebou, penalizován startem z poslední pozice a dvěma dlouhými koly v závodě
PENALIZACE – jezdec #27 Kaito Toba (SIC58 Squadra Corse) byl za nebezpečnou jízdu ve druhém tréninku, kde jel pomalu v závodní stopě a ohrozil rychlé jezdce za sebou, penalizován startem z poslední pozice a dlouhým kolem v závodě