GP Argentiny – Miller překvapil a QP vyhrál, Abraham třináctý

Sobotní počasí jezdcům připravilo podmínky, které nebyly snadné. Někdy to bylo na hladké, někdy na pneumatiky do mokra a ten, kdo zvolil správnou strategii a v pravou chvíli zariskoval, mohl získat. V třídě Moto3 vyhrál kvalifikaci mladý Ital Tony Arbolino, Jakub Kornfeil byl osmnáctý v pořadí. V šestistovkách vyhrál bitvu o první místo na startu Xavi Vierge. V královské kubatuře Jack Miller obul hladké gumy a získal pole position. Sice měl párkrát co dělat, aby se v sedle udržel, nicméně riskoval a vyhrál. Karel Abraham zvládl sobotní program výborně a do závodu se kvalifikoval třináctým časem.

Moto3 – 3.volný trénink

Po dvaceti minutách tréninku na mokrém povrchu argentinského okruhu vedl časomíru Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) s kolem za 2'00,746 sekundy. Na druhé pozici byl Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), jehož ztráta představovala jednu sekundu. Třetí Adam Norrodin (Petronas Sprinta Racing) byl třetí, Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP) čtvrtý a Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) pátý. Jakub Kornfeil (Prüstel GP) byl na maximu 2'04,007 sekundy, což mu prozatím stačilo na sedmnáctou příčku.

Poslední třetí trénink vyhrál časem 2'00,315 sekundy Fabio Di Giannantonio. V posledním rychlém kole zajel čas na druhou pozici Enea Bastianini (Leopard Racing) jemuž na prvního chybělo jen 0,167 sekundy. Třetí Marco Bezzecchi ztrácí necelé čtyři desetiny. Časy do pátého místa zajeli Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) a Aron Canet, který měl v závěru poruchu a už nestačil atakovat nějaký lepší čas. Jakub Kornfeil se časem 2'02,420 sekund yposunul z čtyřiadvacáté pozice na čtrnáctou. Pak zajel další rychlé kolo 2'02,004 sekundy, které ho posunulo na dvanácté místo, ale pak už víc nezrychlil a trénink uzavřel šestnáctý.

GP Argentiny, Moto3 – 3.volný trénink