Z rozpáleného Chorvatského asfaltu

Druhý díl Mistrovství Evropy se uskutečnil o víkendu 16.-17.6.2007 na okruhu Grobnik nedaleko Chorvatské Rijeky a Michalu Fillovi přinesl tento závod další dobrý výsledek.

Z rozpáleného Chorvatského asfaltu
Jezdec Znojemského týmu KRTZ startoval do závodu z devátého místa na startovním roštu, po startu se dokázal prosadit a prokousal se závodem až na finální pátou pozici v cíli Chorvatského závodu.
Jeho týmový kolega Radomil Rous dosáhl dokonce na 3.místo, které mu s 24body patří i v celkovém pořadí šampionátu. Michal si polepšil ze sedmé pozice na šestou příčku průběžného pořadí Mistrovství Evropy, když zatím získal 20 bodů.
Michal Filla:
Celý víkend byl pro mě hodně těžký. Rijeka je hodně hrbolatá trať a to mi s čtyřtaktním motocyklem dělalo dost velké problémy. V první kvalifikaci mi dokonce vytekl olej ze zadního tlumiče a motocykl se stal ještě hůře ovladatelným. Naštěstí se do druhé kvalifikace podařilo vše vyřešit a po několika změnách na podvozku jsem se zlepšil a obsadil 9.místo na startovním roštu. Po startu jsem se propadl asi na jedenáctou pozici, ale začal jsem se postupně dostávat dopředu, dokonce se mi podařilo v průběhu závodu zlepšit o půl vteřiny můj nejlepší tréninkový čas. Celý závod jsem bojoval s vítězem prvního závodu Italem Marranconem, který mě spíše brzdil a posledních osm kol také s Vaškem Bittmanem, který zde jel opravdu dobře. Zabojoval jsem a podařilo se mi v posledních dvou kolech oba definitivně setřást a dojet si pro 5.místo. Musím pochválit celý svůj tým za perfektní práci a taky pogratulovat Radkovi ke skvělému třetímu místu. Nakonec to pro nás byl i přes menší problémy v úvodu velmi vydařený víkend.
Výsledky Rijeka:
1.Tarizzo, 2.Valjan, 3.Rous, 4.Pintar, 5.Filla, 6.Bittman, 7.Marrancone, 8.Ruggiero, 9.Pascota, 10.Pagnoni,... 14.Brož
Průběžné pořadí ME:
1.Tarizzo 35, 2.Marrancone 34, 3.Rous 24, 4.Valjan 21, 5.Giansanti 20, 6.Filla 20,...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist