Pešek nedojel, M. Smrž ze 3. řady

Sobota na rakouském okruhu Red Bull Ring byla ve znamení nejen obou kvalifikací všech kubatur, nýbrž i prvního závodu supersportů. Našim jezdcům se ale moc nedařilo, Lukáš Pešek neobjel v závodě supersportů ani jeden okruh, Matěj Smrž si vyjel díky 10. nejlepšímu času třetí řadu na roštu superbiků a tak byl nakonec nejlepším Ladislav Chmelík v malorážkách, ten totiž zajel 9. nejlepší kvalifikační čas.

V kvalifikaci supersportů si vedl nejlépe domácí Günther Knobloch časem 1.33.251 před Němcem Jescem Güntherem - oba na Yamahách a vedoucím jezdcem celého šampionátu Danielem Sutterem ze Švýcarska na Kawasaki. Ex-pilot Grand Prix Lukáš Pešek z Prahy s motocyklem Suzuki týmu Mayer skončil osmý (+1.073) a vybojoval si tak do odpoledního závodu druhou řadu startovního roštu, a o jednu řadu za ním stál Slovák Jaroslav Černý na Yamaze - 11. (+ 1.371) . Další český jezdec Jiří Klejch byl v kvalifikaci se svou Yamahou na 27. místě (+4.223), když skončil jako úplně poslední.
Samotný sobotní závod supersportů byl záležitostí tří nejlepších jezdců z kvalifikace a zároveň největších kandidátů na titul německého šampiona 2011 a tak nikoho vlastně ani nepřekvapilo, že konečné pořadí v cíli bylo následující: Vyhrál Němec Jesco Günther - Yamaha, druhý skončil Švýcar Daniel Sutter - Kawasaki (+1.966) a třetí domácí Rakušan Günther Knobloch - Yamaha (+2.147). Skvělé šesté místo si ale vyjel Slovák Jaroslav Černý na Yamaze (+30.306). Zatímco Čech Jiří Klejch dokončil dnešní závod na posledním místě 22. místě (+1.31.002), tak ex-vítěz závodů Grand Prix Lukáš Pešek neobjel se svou Suzuki kvůli pádu hned v úvodu závodu bohužel ani jeden okruh...

V kvalifikaci superbiků patří Pole position domácímu pilotovi Michaelovi Ransederovi s BMW časem 1.29.329 před svým krajanem a vedoucím jezdcem šampionátu IDM Martinem Bauerem s KTM (+0.505) a Australanem Damianem Cudlinem s dalším motocyklem z Bavorska (+0.675). První řadu startovního roštu potom doplnil s kariérou se definitivně loučící Rakušan Andreas Meklau se Suzuki (+0.821). Stoupající teploty během odpoledne ovšem zavinily, že se časy ve druhé kvalifikaci vůbec nezlepšily a tak pro postavení na startovním roštu platily časy z první dopolední kvalifikace.

Za jmenovanou čtveřicí z první řady se dále umístili a druhou řadu gridu vytvoří Nizozemec Barry Venemann, Němec Filip Altendorfer, další jezdec ze země "tulipánů" Ghisbert van Ginhoven a konečně Australan Jones Gareth - všichni s BMW. Top-10 doplní Němec Stefan Nebel s KTM a jeho týmový kolega Čech Matěj Smrž (+1.518). A hned vedle Smrže bude stát obhájce titulu Australan Karl Muggeridge na Hondě, v dnešní kvalifikaci až jako 11.