Pešek nedojel, M. Smrž ze 3. řady

Sobota na rakouském okruhu Red Bull Ring byla ve znamení nejen obou kvalifikací všech kubatur, nýbrž i prvního závodu supersportů. Našim jezdcům se ale moc nedařilo, Lukáš Pešek neobjel v závodě supersportů ani jeden okruh, Matěj Smrž si vyjel díky 10. nejlepšímu času třetí řadu na roštu superbiků a tak byl nakonec nejlepším Ladislav Chmelík v malorážkách, ten totiž zajel 9. nejlepší kvalifikační čas.

Pešek nedojel, M. Smrž ze 3. řady
V kvalifikaci supersportů si vedl nejlépe domácí Günther Knobloch časem 1.33.251 před Němcem Jescem Güntherem - oba na Yamahách a vedoucím jezdcem celého šampionátu Danielem Sutterem ze Švýcarska na Kawasaki. Ex-pilot Grand Prix Lukáš Pešek z Prahy s motocyklem Suzuki týmu Mayer skončil osmý (+1.073) a vybojoval si tak do odpoledního závodu druhou řadu startovního roštu, a o jednu řadu za ním stál Slovák Jaroslav Černý na Yamaze - 11. (+ 1.371) . Další český jezdec Jiří Klejch byl v kvalifikaci se svou Yamahou na 27. místě (+4.223), když skončil jako úplně poslední.
Samotný sobotní závod supersportů byl záležitostí tří nejlepších jezdců z kvalifikace a zároveň největších kandidátů na titul německého šampiona 2011 a tak nikoho vlastně ani nepřekvapilo, že konečné pořadí v cíli bylo následující: Vyhrál Němec Jesco Günther - Yamaha, druhý skončil Švýcar Daniel Sutter - Kawasaki (+1.966) a třetí domácí Rakušan Günther Knobloch - Yamaha (+2.147). Skvělé šesté místo si ale vyjel Slovák Jaroslav Černý na Yamaze (+30.306). Zatímco Čech Jiří Klejch dokončil dnešní závod na posledním místě 22. místě (+1.31.002), tak ex-vítěz závodů Grand Prix Lukáš Pešek neobjel se svou Suzuki kvůli pádu hned v úvodu závodu bohužel ani jeden okruh...

V kvalifikaci superbiků patří Pole position domácímu pilotovi Michaelovi Ransederovi s BMW časem 1.29.329 před svým krajanem a vedoucím jezdcem šampionátu IDM Martinem Bauerem s KTM (+0.505) a Australanem Damianem Cudlinem s dalším motocyklem z Bavorska (+0.675). První řadu startovního roštu potom doplnil s kariérou se definitivně loučící Rakušan Andreas Meklau se Suzuki (+0.821). Stoupající teploty během odpoledne ovšem zavinily, že se časy ve druhé kvalifikaci vůbec nezlepšily a tak pro postavení na startovním roštu platily časy z první dopolední kvalifikace.

Za jmenovanou čtveřicí z první řady se dále umístili a druhou řadu gridu vytvoří Nizozemec Barry Venemann, Němec Filip Altendorfer, další jezdec ze země "tulipánů" Ghisbert van Ginhoven a konečně Australan Jones Gareth - všichni s BMW. Top-10 doplní Němec Stefan Nebel s KTM a jeho týmový kolega Čech Matěj Smrž (+1.518). A hned vedle Smrže bude stát obhájce titulu Australan Karl Muggeridge na Hondě, v dnešní kvalifikaci až jako 11.

Red Bull Ring - IDM, SSP QP

01- Michael Ranseder – Team Fritze Tuning Lietz Sport – BMW S1000RR – 1’29.329
02- Martin Bauer – Motorex KTM Superbike Team – KTM RC8R – + 0.505
03- Damian Cudlin – alpha Technik Van Zon Kraftwerk – BMW S1000RR – + 0.675
04- Andreas Meklau – Suzuki Grandys duo Team – Suzuki GSX-R 1000 – + 0.821
05- Barry Veneman – BMW RAC Racing – BMW S1000RR – + 0.992
06- Filip Altendorfer – Wilbers BMW Racing – BMW S1000RR – + 1.281
07- Ghisbert Van Ginhoven – BMW RAC Racing – BMW S1000RR – + 1.391
08- Gareth Jones – Wilbers BMW Racing – BMW S1000RR – + 1.405
09- Stefan Nebel – INGHART KTM Superbike Team Germany – KTM RC8R – + 1.415
10- Matěj Smrž – INGHART KTM Superbike Team Germany – KTM RC8R – + 1.518
11- Karl Muggeridge – Holzhauer Racing Promotion – Honda CBR 1000RR – + 1.575
12- Filip Backlund – Backlund Racing – Suzuki GSX-R 1000 – + 1.641
13- Sascha Hommel – Yamaha Motor Deutschland – Yamaha YZF R1 – + 1.805
14- Jorg Teuchert – Yamaha Motor Deutschland – Yamaha YZF R1 – + 1.872
15- Roman Stamm – Stamm Racing – Suzuki GSX-R 1000 – + 2.139
16- Marc Wildisen – alpha Technik Van Zon Kraftwerk – BMW S1000RR – + 2.160
17- Irek Sikora – Wilbers BMW Racing – BMW S1000RR – + 2.782
18- Stefan Schrammel – Polizei Sport Verein Motorsport – BMW S1000RR – + 3.237
19- Kevin Wahr – Holzhauer Racing Promotion – Honda CBR 1000RR – + 3.241
20- Steven Michels – Team Suzuki Alber Bischoff – Suzuki GSX-R 1000 – + 4.011
21- Branko Srdanov – Srdanov Racing – Yamaha YZF R1 – + 4.817
22- Peter Preussler – BMW Motorrad Senger – BMW S1000RR – + 4.975
23- Janez Prosenik – Japi Racing – BMW S1000RR – + 5.303
24- Andrey Martsevich – Vector Racing Team – Honda CBR 1000RR – + 7.343
25- Daniel Kartheininger – Oppermann Racing Team – KTM RC8R – + 7.694

Konečně v malorážkách si Pole position vybojoval Němec Luca Grünwald časem 1.40.989 a  celá první řada bude obsazena pouze stroji KTM, když další pořadí na startovním roštu získali jeho krajané Florian Alt a Phillipp Öttl a také Švéd Alexander Kristiansson. Náš Ladislav Chmelík s Aprilií byl v kvalifikaci na výborném 9. místě (+1.486),  Karel Hanika s FGR 20. (+6.060) a Jakub Jantulík na Hondě 21. (+6.914).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist