Hanika vyhrál také druhý závod IDM

V neděli pokračoval na rakouském okruhu Red Bull Ring motocyklový šampionát IDM, kde v kubatuře Moto3 závodil český závodník Karel Hanika, lídr průběžného hodnocení juniorského mistrovství světa Red Bull Rookies Cup.

Český jezdec v Rakousku vyhrál sobotní kvalifikaci a první závod. V neděli startoval Karel Hanika do druhého klání opět z pole position a průběh závodu na čtrnáct kol nápadně připomínal ten sobotní.

O vítězi totiž znovu rozhodlo až poslední kolo a poslední zatáčka před nájezdem na cílovou rovinku. Německý závodník Maximilian Kappler v sobotu s Hanikou prohrál jen o sedm setin, takže si dával velký pozor, aby brněnského závodníka nepustil do podobné šance. Haniku ale neuhlídal, protože ten jezdce týmu Racing Germany předjel a porazil ještě těsnějším rozdílem 0,046 sekundy.

Třetí projel cílem další německý závodník Jonas Geitner ze stáje Freudenberg Racing Team. Hanikův víkendový týmový kolega ztratil na vítěze závodu přes sedm sekund. Velmi úspěšný rakouský víkend IDM byl pro Karla Haniku skvělým ´tréninkem´ před Assenem, kde už příští týden bude závodit v Red Bull Rookies Cupu.