V pátek byl nejrychlejší Navarro, Fenati a Zarco

Druhý den testu ve Valencii byl co se týče počasí mnohem příznivější než první den, kdy silně foukalo a ke konci dokonce pršelo. Nejrychlejším časem druhého dne testu nejnižší kubatury se prezentovala dvojice s kolem za 1'39,4 sekundy Jorge Navarro a Romano Fenati. V kategorii Moto2 zůstává na špici Francouz Johann Zarco, úřadující mistr světa. Čech Jakub Kornfeil byl stejně jako první den patnáctý.

Na okruhu ve Valencii týmy testovaly letos naposledy, protože další příležitost jet na okruhu Ricarda Torma budou mít až v listopadu, což je termín závěrečného podniku sezony Mistrovství světa silničních motocyklů 2016 - Velké ceny Valencie.

Dosažené časy na kolo jsou sice neoficiální, ale na jejich základě můžeme vidět, že druhý den většina zrychlila o sekundu. První dva mají dokonce stejný čas 1'39,4 sekundy – Jorge Navarro (Honda) nastavil 64 kol a druhý Romano Fenati (KTM) 65 kol. Na rozdíl od čtvrtku je na první pozici společně s KTM také Honda, jíž na úvod patřil až šestý čas.

Časy do pátého místa zajel Niccolo Bulega (KTM), Brad Binder (KTM) a Joan Mir (KTM), jehož čas na kolo 1'40,0 sekundy je stejný jak v případě jezdce z Malajsie Khairula Idham Pawiho (Honda). Český závodník Jakub Kornfeil (Honda) má na kontě patnáctý čas 1'40,8 sekundy a dvaašedesát odjetých kol. Stejný čas také zajel Andrea Migno (KTM) a Jules Danilo (Honda).

Co se týče třídy Moto2 tak tam s časem 1'34,5 sekundy znovu dominoval Johann Zarco (Kalex). Jezdec týmu Aki Aja obhajuje mistrovský titul a pokud si povede stejně dobře také letos, bude v třídě šestistovek vůbec první, komu se to podaří. Na druhé pozici je s kolem za 1'35,0 sekundy Jonos Folger (Kalex) a trojici nejrychlejších uzavírá Xavi Vierge (Tech 3). Španěl najel devadesát kol, což je dnes absolutně nejvíc ze všech testujících. Portugalec Miguel Oliveira (Kalex) skončil druhý den čtvrtý, Němec Sandro Cortese (Kalex) byl pátý.

Během dne jezdci také hodně padali. Na zemi skončil Livio Loi (Honda), Bo Bendsneyder (KTM), Andrea Locatelli (KTM) a Jorge Navarro (Honda). Z jezdců Moto2 zaznamenal pád Danny Kent (Kalex).

Další zastávkou pro týmy nižších kubatur je Jerez s dvoudenním privátním testem, který začíná v neděli 14.února 2016.