Kornfeil odjíždí z Japonska bez bodu

Dnešní závod v zemi vycházejícího slunce přinesl na okruhu Twin Ring Motegi hodně těsných momentů a také pádů. Bohužel v těchto situacích nechyběl ani náš závodník Jakub Kornfeil, jenž patnáctý závod sezony nedokončil.

Kornfeil odjíždí z Japonska bez bodu
Jakub Kornfeil se musel potýkat s dramatickou situací už v první zatáčce. Po skvělém startu se na vnitřní straně okruhu dostal do kontaktu s Juanfranem Guevarou, Alexem Rinsem a Niklasem Ajem. Jakub vyjel mimo trať a propadl se až na sedmnáctou pozici. Z té se náš závodník pomaličku posouval nahoru. Jeho posun se ale zastavil na třinácté pozici.
V devátém kole závodu totiž následoval další nepříjemný moment. Na výjezdu ze zatáčky s názvem “90° Corner“ Kornfeil utrpěl pád a za ním jedoucí Jorge Navarro naboural do motocyklu našeho závodníka. Pro Jakuba Kornfeila to byl tedy předčasný konec Velké ceny Japonska a bohužel z ní odjíždí s nulou.

„Tak dobrou reakci na startu jsem letos ještě neměl,“ řekl Jakub Kornfeil. „Guevara mě postrčil tak, že jsem hrozně rychle vlítnul do první zatáčky a v podstatě se zastavil o Rinse. Po závodě jsem se šel Alexovi omluvit. Oba jsme vyjeli ven a museli jsme dotahovat. Rins mě předjel až po dlouhé době, asi v osmém kole. To znamená, že jsem měl asi docela dobré tempo. Dostal se přede mě, tak jsem se ho chtěl chytnout a stáhnout skupinu před námi.“
„Jen co jsem si to dořekl, stal se ten škaredý pád. Bolí mě celý člověk, mám naražený bok a šíleně mě bolí noha, na které mi dělali rentgen. Snad to není úplně nejhorší. V klidové poloze je to fajn, jakmile se ale zvednu a chci jít, bolí to jako čert. Moje helma je doslova omletá ze všech stran a už asi ani nebude použitelná. Poprvé jsem tedy letos spadl kvůli své chybě. Snažil jsem se bojovat a zajet co nejlepší výsledek, bohužel se to kvůli pádu nepovedlo,“
dodal Jakub Kornfeil.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist