Jerez - testy IRTA Moto3, 3. den

Největší favorit letošního šampionátu Moto3 Španěl Maverick Viňales potvrdil svou roli a byl nejrychlejším jezdcem i závěrečného dne testování na okruhu v Jerezu.

Pilot s motocyklem FTR-Honda Španěl Maverick Viñales potvrdil poslední den testů v Jerezu, že patří v následující sezóně k největším favoritům mistrovství světa nové kubatury Moto3. Tedy ne doposud v předešlých testech dominující jezdci s motocykly KTM resp. Kalex-KTM, nýbrž vloni třetí v šampionátu stopětadvacítek a vítěz čtyř závodů Grand Prix opanoval poslední dva dny oficiálních testů IRTA.
Maverick Viñales z týmu Avintia zajel poslední den čas 1:46,838 minuty a distancoval tak druhého Brita Dannyho Kenta (Ajo-KTM) o 0,424 sekundy. Jako třetí skončil Romano Fenati, jehož tým na poslední chvíli vyměnil motocykl Ioda za FTR-Honda, a tento Ital ztratil 0,570 sekundy na Viñalese.
Němec Sandro Cortese obsadil místo čtvrté (+0,599 sec), když mohl být jistě lepší, ovšem při svém nejrychlejším kole kolidoval s pomalejším soupeřem, který na něho čekal, aby se za ním vyvezl. Bohužel po tomto pádu se německý jezdec už na trati neobjevil.

Top-5 dokompletoval další jezdec s motocyklem KTM, Zulfahmi Khairrudin. Jezdec týmu Gresini Honda Niccolo Antonelli skončil jako šestý a v elitní desítce se dále umístili Alberto Moncayo (KTM), Miguel Oliveira, jeho týmový kolega Alex Rins a Luis Rossi (všichni Honda).
Náš Jakub Kornfeil obsadil zavěrečný den testování místo 15. se ztrátou 2,099 sekundy na Viňalese. Nizozemec Jasper Iwema byl klasifikován jako 28., když jezdec nového týmu v MS, FGR Moto3, ztratil na "polemana" 4,040 sekundy.

01- Maverick Vinales – Avintia Racing – FTR Honda M312 – 1’46.838