Jasper Iwema skončil u FGR

Nedělní závod "Gran Premio Iveco de Aragón" v Alcanizi byl posledním startem nizozemského pilota Jaspera Iwemy v českém týmu FGR Moto3.

Jasper Iwema skončil u FGR
Jak už naznačila včerejší TZ týmu FGR Moto3, tak tým hledá řešení, jak dojet co nejlépe tuto sezona. A jedním z řešení byla určitě výměna stávajícího pilota Jaspera Iwemy. Ostatně majitel Miroslav Felgr řekl: „Z posledních sedmi závodů Jasper sedmkrát chyboval a takto již není možné dál pokračovat. V současné chvíli probíhají jednání, jak si napravit reputaci a důstojně dojet letošní sezónu. Tým je z těchto výsledků silně demotivován, a je na mně, jako na majiteli týmu, abych si s tím poradil.“
Na nizozemském webu Racesport potvrdil dnes už bývalý pilot českého týmu Jasper Iwema, že ukončil spolupráci s českým týmem FGR Moto a že předčasně ukončil letošní sezonu.

Oficiální stanovisko českého týmu k tomuto vyjádření Jaspera Iwemy na důvody ukončení spolupráce se dá očekávat v nejbližších hodinách, stejně tak i jméno Iwemova nástupce.

Dle hlášení Radia Paddock to bude opět cizinec a my vás pochopitelně budeme o nejnovější situaci v českém týmu informovat, stejně i o jméně Iwemova nástupce, kterého ale nejdříve musí schválit IRTA.
22-letý Jasper Iwema letos absolvoval za český tým FGR Moto celkem 13 závodů a je aktuálně v tabulce MS na 22. místě, když bodoval pouze 1x. Při mokrém závodě v Le Mans dojel letos nejlépe, jako sedmý.

Nejlepším jeho kvalifikačním umístěním bylo pak 17. místo na startovním roštu v Silverstone. Co se týká posledních závodů, tak z posledních šesti závodů Grand Prix viděl Nizozemec šachovnicový praporek pouze jednou, při domácím závodě svého týmu na Masarykově okruhu dojel Iwema totiž jako 24.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist