Ana Carrasco: První žena v Moto3

Už ve španělském šampionátu se Ana Carrasco postaralo o senzaci. Nyní pojede jako první žena v historii mistrovství světa v kubatuře Moto3, když k dispozici bude mít motocykl KTM.

Tým JHK T-Shirt LaGlisse se díky angažování supertalenta Mavericka Viñalese stará už minimálně dva týdny o neustálé senzace. 17-letý pilot dostal dodatečně tovární motocykl KTM a hned při prvním testu v Almerii byl hodně rychlý.
Ovšem obsazeno je i druhé místo v tomto madridském týmu kubatury Moto3. Týmovou kolegyni Mavericka Viňalese je Ana Carrasco, tedy první děvče v historii Moto3, a která bude mít k dispozici produkční motocykl KTM.

Carrasco závodila letos ve španělském šampionátu za tým LaGlisse (3x dojela v bodech) a během testu s motocyklem KTM RC 250 R si svůj vlastní rekord na tomto okruhu zlepšila o 1,2 sekundy.

Ana Carrasco má ještě jeden rekord, byla totiž první ženou, která ve španělském šampionátu kubatury do 125-ccm vůbec kdy bodovala (Jerez 2011).