V Snettertonu byl na úvod nejrychlejší O'Halloran

Páté kolo seriálu britského mistrovství superbiků odstartovaly dva volné tréninky. V tom prvním dominoval na postupně osychající trati Luke Mossey v sedle Kawasaki, ve druhém zajel nejrychleji jezdec Hondy Jason O'Halloran. Český závodník Jakub Smrž byl v prvním tréninku osmnáctý, ve druhém zajel devatenáctý čas.

V prvním tréninku nastavil maximum na 1'52,039 sekundy jezdec Kawasaki Luke Mossey (Quattro Plant Teccare Kawasaki), který byl rychlejší o 0,122 sekundy než druhý v pořadí Danny Buchan (Lloyds British Moto Rapido Ducati). Těsný výsledek prvních dvou je v ostrém kontrastu s výkony dalších závodníků, když třetí v pořadí Richard Cooper (Buildbase BMW) ztrácí 1,175 sekundy. Osmý v pořadí Jason O'Halloran (Honda Racing) je dokonce nad dvě sekundy, ten si ale vše vynahradil ve druhém tréninku. Broc Parkes (ePayMe Yamaha), který v Snettertonu nahradí zraněného Johna Hopkinse, byl na úvod desátý. Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) zajel 1'57,540 sekundy a obsadil osmnáctou příčku.

MCE Insurance British Superbike Championship – 1.volný trénink (Top10)
Pátek, 8.července 2016 – Snetterton (GBR)

10 – Broc Parkes – ePayMe Yamaha – +2.404

Druhý trénink byl mnohem vyrovnanější jak byly traťové podmínky stabilnější. To znamená jelo se na suchém povrchu a tentokrát už byla v jedné sekundě celá první desítka. Posledním v jedené sekundě je dvanáctý Michael Laverty (Tyco BMW). Trénink vyhrál Jason O'Halloran (Honda Racing) časem 1'48,212 sekundy. V závěru ale jezdec Hondy boural, naštěstí bez následků v podobě zranění. Něco přes desetinu ztrácí druhý Danny Buchan (Lloyds British Moto Rapido Ducati), třetí Luke Mossey (Quattro Plant Teccare Kawasaki) byl o 0,251 sekundy pomalejší. Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) zajel 1'49,937 sekundy a trénink uzavřel devatenáctý.

MCE Insurance British Superbike Championship – 2.volný trénink (Top10)