V Oulton Parku zajel první den nejrychleji Christian Iddon

Druhé kolo britského šampionátu superbiků odstartovalo netradičně až v sobotu prvními volnými tréninky. V pondělí mají Britové státní svátek, takže je tomu standardně přizpůsoben harmonogram, což fanoušci vítají. První den byl zároveň ve znamení změny počasí, protože se začínalo na mokré trati, která během dne postupně osychala. První den byl nejrychlejší jezdec BMW Christian Iddon, Češi Jakub Smrž a Matěj Smrž zajeli v pořadí třiadvacátý a třicátý čas.

Závodní víkend odstartoval nejlepším časem prvního tréninku Shane Byrne (Be Wiser Ducati), který nastavil maximum na 1'46,075 sekundy, což se nikomu z jeho soupeřů nepodařilo překonat. Na mokré trati byl druhý v pořadí Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) o 0,822 sekundy pomalejší a zároveň poslední v jedné sekundě na jezdce Ducati. Třetí Christian Iddon (Tyco BMW) už ztrácel 1,396 sekundy. Hned v prvním tréninku došlo na červené vlajky, když havaroval Michael Howarth (MotoDex Performance First).

Český závodník Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) zajel třináctý čas 1'49,988 sekundy a byl posledním jezdcem s kolem pod minutu a padesát sekund. Matěj Smrž (Lloyd & Jones/PR Racing BMW) jede o nadcházejícím víkendu svůj premiérový podnik BSB a napoprvé to byl sedmadvacátý čas 1'55,863 sekundy.

MCE Insurance British Superbike Championship – 1.volný trénink (Top10)
Sobota, 30.dubna 2016 – Oulton Park (GBR)

10 – Michael Laverty – Tyco BMW – +3.141

Druhý trénink stačili jezdci superbiků odjet na suché trati Oulton Parku čehož využil jezdec BMW Christian Iddon (Tyco BMW), který byl s časem 1'35,215 sekundy nejrychlejší. Pokud byl v prvním tréninku v jedné sekundě jen jeden jezdec, tak ve druhém se do jedné sekundy vešlo hned šestnáct závodníků, což je solidně vyrovnané pole. Také ve druhém tréninku vyvěsili červené vlajky, ale nebylo to následkem havárie, ale technické poruchy na stroji Petera Hickmana (JG Speedfit Kawasaki), který byl nakonec čtrnáctý.

Druhý v pořadí Luke Mossey (Quattro Plant Teccare Kawasaki) ztratil na nejlepší čas dne jen 0,028 sekundy, třetí Richard Cooper (Buildbase BMW) byl o 0,239 sekundy pomalejší. Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) zajel tentokrát až dvaadvacátý čas, o šestnáct tisícin lepší než nastavil český jezdec Jakub Smrž (Smiths Racing BMW). Matěj Smrž (Lloyd & Jones/PR Racing BMW) byl ve druhém tréninku třicátý, šest desetin za Michaelem Dunlopem (Buildbase BMW Motorrad).

V neděli je na programu poslední třetí trénink superbikové kategorie a pak už následuje bitva o pozice na startu, kterou tvoří dvě kvalifikace a jedno závěrečné Superpole. Samotné závody jsou až v pondělí - Harmonogram Oulton Park BSB 2016.pdf

MCE Insurance British Superbike Championship – 2.volný trénink (Top10)