V Assenu slavil vítězství Waters s Byrnem

Desáté kolo britského šampionátu superbiků v neděli vyvrcholilo dvěma závody třídy Superbike, kde slavili vítězství jezdci Josh Waters a Shane Byrne, jenž je zároveň vedoucím jezdcem závěrečné části sezony. Na superbikové týmy nyní čekají poslední dva podniky na Silverstonu a v Brands Hatch, které jsou na programu v říjnu.

Hned v ranním zahřívacím tréninku předvedl Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki), že na něm kvalifikační nehoda při velké rychlosti nezanechala žádné stopy na těle ani na duchu, protože časem 1´37,799 sekundy warm-up superbiků vyhrál a překonal druhého v pořadí Ryuichi Kiyonariho (Buildbase BMW) o téměř dvě desetiny. Jsou to právě tito dva jezdci, kteří v závěru sezony bojují o celkem čtvrtý titul v britském šampionátu. Vítěz kvalifikace Christian Iddon (Alstare Bimota Junior Team) byl v zahřívacím tréninku o 1,518 sekundy pomalejší než Byrne a v tabulce časů mu patřila desátá příčka.
Úvodní závod, který těsně před startem ovlivnil déšť, vůbec nevyšel Joshi Brookesovi (Milwaukee Yamaha), který před startem nestačil vyjet z pitlane ve stanoveném termínu a nakonec musel startovat jako poslední. V prvním kole se pak snažil získat maximum ztracených pozic zpátky, ale to mu bylo na místy mokré dráze osudné, protože spadl a to pro něj znamenalo závod bez bodu.

Z dvanácté pozice startoval Shane Byrne, který předvedl parádní bitvu o přední příčky a už ve druhém kole vedl závodního pole. Jezdec Kawasaki jel před dvojicí Dany Linfootem (Quattro Plant Kawasaki) a Joshem Watersem (Tyco Suzuki). V jedenáctém kole se do vedení posunul Josh Waters a před Byrneho šel také Japonec Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW).

V předposledním kole třetí Shane Byrne havaroval, bez následků v podobě zranění, ale také bez bodů. Ještě v posledním kole atakoval Ryuichi Kiyonari vedoucího jezdce Joshe Waterse, ale ten jeho útokům odolal, předjetí Japonci vrátil a závod vyhrál rozdílem 0,184 sekundy. Na třetím místě projel cílem Stuart Easton (Rapid Solicitors Kawasaki). Na stupních vítězů byli tři různí výrobci – Suzuki, BMW a Kawasaki.
British Superbike Championship – závod (1)

19- Barry Burrell – Team WD40 – Kawasaki ZX-10R – +1kolo

V úvodu druhého závodu, který už nabídl suché podmínky, nějakou dobu vedl John Hopkins (Tyco Suzuki) následován Ryuichi Kiyonarim (Buildbase BMW) a Stuartem Eastonem (Rapid Solicitors Kawasaki). Pak došlo k nehodě Chrise Walkera (Lloyds British GBmoto Racing Kawasaki), do vedení se dostal Ryuichi Kiyonari a za druhým Johnem Hopkinsem už jel Shane Byrne, jenž do druhého klání startoval devátý. Ve čtvrtém kole už jel jezdec Rapid Solicitors Kawasaki druhý a na mušce si držel svého velkého soupeře Kionariho.

Shane Byrne jel za Ryuichi Kiyonarim jako stín a sem tam se pokusil o předjížděcí manévr. Finální útok na vedoucí pozici ale přišel až v posledním kole. Útok načasoval do poslední šikany před cílem a Japonec už neměl šanci na jeho atak odpovědět. Druhý závod tak vyhrál Shane Byrne, druhý skončil Ryuichi Kiyonari a třetí místo získal Tommy Bridewell (Milwaukee Yamaha). Vítěz kvalifikace Christian Iddon (Alstare Bimota Junior Team) byl v prvním klání pátý, druhý závod nedokončil.

Předposlední podnik sezony je na programu        3. až 5.října 2014 v Silverstonu a pokud zdravotní stav dovolí, určitě se jej bude chtít zúčastnit také český motocyklový závodník Jakub Smrž.

British Superbike Championship – závod (2)