Úvod v Brands Hatch vyhrál Byrne, 13. Smrž

Vítězem dnešního úvodního závodu britského superbikového šampionátu se na okruhu Brands Hatch - se zkrácenou verzí Indy - stal obhájce titulu Shane Byrne na motocyklu Kawasaki, který 29 kol ujel za 22.30.877 min. Toho na stupních vítězů doplnili Alex Lowes s Hondou a vicemistr BSB Josh Brookes se Suzuki. Český jezdec Jakub Smrž obsadil místo 13.

"Shakey" Byrne využil na své domácí trati všech svých zkušeností a druhému Lowesovi nadělil přes sekundu. Třetí dojel neohrožován Josh Brookes. Pro Byrneho to znamenalo 42. vítězství v seriálu BSB.

V předposledním kole byl závod předčasně ukončen, když Dan Linfoot (Lloyds British GBmoto Honda) a James Westmoreland (Buildbase BMW) havarovali. Pořadí na prvních místech se nezměnilo, ovšem kvůli pádu jmenovaných se dopředu posunuli Keith Farmer (Rapid Solicitors Kawasaki), Chris Walker (Quattro Plant Bournemouth Kawasaki), Ryuichi Kiyonari (Samsung Honda), Patrick «PJ» Jacobsen (Tyco Suzuki) stejně jako Joshua Waters (Milwaukee Yamaha) na místo 6. až 10., a samozřejmě z 15. místa postoupil po pádu Linfoota a Westmorelanda dopředu na celkové 13. místo v letošní premiéře i Kuba Smrž.