První den zajel v Brands Hatch nejrychleji domácí Shane Byrne

Sedmý podnik sezony britského šampionátu superbikových motocyklů MCE Insurance British Superbike Championship zamířil o nadcházejícím víkendu na dráhu závodního okruhu Brands Hatch. Téměř čtyřkilometrová dráha má celkem jedenáct zatáček a rekord na kolo představuje v případě třídy SBK hodnotu 1'25,426 sekundy.

V pátek byly na programu dva volné tréninky, které jezdci absolvovali za slunečného počasí a na suché trati. Den nezačal úplně ideálně pro čtyřnásobného šampiona Shane Byrne (Be Wiser Ducati), který hned v úvodu havaroval ve vysoké rychlosti, když projížděl devátou zatáčkou “Sheene Curve“. Lídr průběžného hodnocení se dokázal vrátit zpátky na trať a v posledních deseti minutách nastavil nejrychlejší kolo prvního tréninku 1'25,518 sekundy.

Necelé dvě desetiny ztratil druhý v pořadí Dan Linfoot (Honda Racing), třetí byl Glenn Irwin (Be Wiser Ducati) s časem, který byl o necelé čtyři desetiny pomalejší. Do pátého místa stačil zajet Luke Mossey (Quattro Plant Teccare Kawasaki) a Richard Cooper (Buildbase BMW). Posledním jezdcem v jedné sekundě je sedmý Lee Jackson (Buildbase BMW).

Český závodník Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) byl s časem 1'27,017 sekundy patnáctý nejrychlejší. Sedmnáctý čas zajel Broc Parkes (ePayMe Yamaha), jenž je od sedmého kola seriálu BSB znovu součástí britských superbiků a jeho týmovým kolegou je John Hopkins (ePayMe Yamaha), který se závodem v Brands Hatch vrací po zranění zpět do sedla Yamahy.

15 – Jakub Smrž - Smiths Racing BMW - +1.499

V domácím prostředí jede tento víkend vedoucí jezdec průběžného hodnocení SBK Shane Byrne (Be Wiser Ducati), který sice dopoledne boural, ale velmi rychle se z pádu otřepal a už odpoledne byl s kolem za 1'25,117 sekundy pod rekordem tratě. Druhý v pořadí Jason O'Halloran (Honda Racing) už ztrácel 0,558 sekundy, třetí Glenn Irwin (Be Wiser Ducati) byl dokonce o sedm desetin pomalejší. V jedné sekundě byla komplet první desítka, druhá pětka nesmírně vyrovnaná.

Výborně si vedl Broc Parkes (ePayMe Yamaha), který se jen před pár dny vrátil z japonské Suzuky, kde jel vytrvalostní závod, a se svým novým týmem BSB byl v pátek odpoledne osmý nejrychlejší. To se třeba nepodařilo Leonu Haslamovi (JG Speedfit Kawasaki), který byl v prvním tréninku dvanáctý a ve druhém patnáctý. Devět tisícin ztratil na Haslama Jakub Smrž (Smiths Racing BMW), který druhý trénink uzavřel šestnáctým časem.

V sobotu je na programu poslední třetí trénink a odpoledne mají jezdci superbikového seriálu bitvu o pozice na startu, která je složena z tří částí. Startovní pozice pak platí pro start v prvním nedělním klání.