Na dráze Oulton Parku ve čtvrtek testovali jezdci BSB

Na okruhu Oulton Park, kde bude ve dnech 5. až 7.května třetí podnik sezony šampionátu Bennetts British Superbike, ve čtvrtek testovaly týmy britského motocyklového seriálu. Jezdci třídy Superbike a Superstock 1000 měli během dne tři samostatné části a kombinace časů určila výsledné pořadí. Nejrychleji zajel Glenn Irwin z Be Wiser Ducati, český závodník Jakub Smrž byl v sedle BMW týmu PR Racing Lloyd & Jones Bowker celkově desátý.

Na okruhu, který má necelých čtyři a půl kilometru, zajel první část nejrychleji Glenn Irwin (Be Wiser Ducati), jenž byl s kolem za 1'35,230 sekundy o téměř osm desetin rychlejší než druhý v pořadí Shane Byrne (Be Wiser Ducati). Třetím jezdcem v pořadí byl Australan Josh Brookes (McAMS Yamaha), který byl zároveň posledním v jedné sekundě na Irwina. Český závodník Jakub Smrž (PR Racing Lloyd & Jones Bowker BMW) byl s kolem za 1'37,620 sekundy čtrnáctý.

Ve druhé části byl s časem 1'35,182 sekundy na prvním místě časomíry znovu Glenn Irwin. Tentokrát už byla partie vyrovnanější, protože druhý Jake Dixon (RAF Regular & Reserves Kawasaki) ztratil jedenáct tisícin a třetí Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) byl o dvacet tisícin pomalejší. Do pátého místa zajeli Josh Brookes a Shane Byrne. Jakub Smrž byl s časem 1'36,009 sekundy jedenáctý, na prvního ztratil 0,827 sekundy a byl poslední v jedné sekundě na Irwina.

Ani ve třetí části Glenna Irwina nikdo nepřekonal a jezdec Be Wiser Ducati test vyhrál časem 1'34,223 sekundy. Na druhém místě je v kombinaci časů Leon Haslam, třetí Shane Byrne. Časy do pátého místa má na kontě Josh Brookes a Jake Dixon. Posledním jezdcem v jedné sekundě je šestý v pořadí Richard Cooper (Buildbase Suzuki). Jakub Smrž je po třech částech testování celkově desátý s maximem na 1'35,521 sekundy.

Bennetts British Superbike Championship – Test/kombinace časů (Top10)