Haslam vyhrál v Assenu oba závody a míří za titulem

V předposledním podniku Bennetts British Superbike Championship zamířily týmy na půdu starého kontinentu, konkrétně do Nizozemska a jejich Katedrály rychlosti v Assenu. Oba závody superbiků vyhrál Leon Haslam, lídr průběžného hodnocení, jenž si ziskem plného počtu bodů upevnil vedoucí pozici před posledním podnikem v Brands Hatch, kde třeba loni o titul přišel. Letos již tak silný pocit hořkosti z porážky nebude chtít pocítit a ten pomyslný krok v rámci zisku titulu již bez problému udělá. V roce 2019 už v BSB nepojede, bude týmovým kolegou Jonathana Rea v mistrovství světa superbikových motocyklů World SBK.

Bitva o vítězství až do odmávnutí vlajkou, tak dramatický byl závěr prvního závodu superbiků v Assenu, kde bral plný počet bodů zkušený Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki). Vedoucí jezdec superbikového šampionátu porazil Jake Dixona (RAF Regular & Reserves Kawasaki) rozdílem pouhé 0,086 sekundy, když do čela závodního pole šel tři kola před koncem. Třetí projel cílem Tarran Mackenzie (McAMS Yamaha), který už ztrácel 1,7 sekundy.

...

Hned v prvním kole havaroval Michael Laverty (Tyco BMW), ale Safety car vyjel na trať až po těžkém pádu Dana Linfoota (Honda Racing), který vzal sebou Tommy Bridewella (Moto Rapido Ducati). Když už měl závod každou chvíli znovu naplno vypuknout, havaroval při výjezdu z poslední šikany Tarran Mackenzie (McAMS Yamaha), pro něhož skončila šance navázat na výborný výkon v prvním závodě. Štěstí neměl ani Jake Dixona (RAF Regular & Reserves Kawasaki), jehož z předních pozic vyřadila v desátém kole porucha techniky. O vítězství bojoval Leon Haslam s Joshem Brookesem (McAMS Yamaha) a Haslam byl z této dvojice tím šťastnějším.

Do závěrečného víkendu v Brands Hatch (12/13/14.října) nastupuje Leon Haslam s výrazným náskokem 61 bodů, nicméně do konce sezony zbývá odjet tři závody. Třeba loni dělilo ve stejném okamžiku sezony prvního Haslama od třetího Shane Byrne 43 bodů. Po třech závodech slavil titul Byrne, takže Haslam musí zůstat plně koncentrován až do konce.