Ellison otočil list a po smůle v první jízdě tentokrát vyhrál

Ex-pilot MotoGP James Ellison oslavil návrat do národního šampionátu superbiků vítězstvím ve druhé jízdě na okruhu Brands Hatch Indy. Na stupních vítězů ho doplnili Alex Lowes a Shane Byrne. Jakub Smrž dojel na 18. místě.

James Ellison (Milwaukee Yamaha) stál ve druhé jízdě na Pole position, neboť v první jízdě musel absolvovat v první jízdě absolvovat za trest průjezd boxovou uličkou a při své stíhací jízdě zajel nejrychlejší kolo. Vedle něho stáli v první řadě Alex Lowes (Samsung Honda), Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki) a Karl Harris (PR Racing Kawasaki). Druhou řadu pak utvořili Keith Farmer (Rapid Solicitors Kawasaki), Joshua Brookes (Tyco Suzuki), Ryuichi Kiyonari (Samsung Honda) a Jon Kirkham (Buildbase BMW).

Chyběl ale Dan Linfoot (Lloyds British GBmoto Honda), který si při svém pádu - závod byl předčasně zastaven - přivodil zřejmě zlomeninu pánve (nebylo ale doposud potvrzeno).

Ellison využil PP a vedl před skupinou pronásledovatelů ve složení: Byrne, Lowes, Kiyonari a Brookes. Po prvních deseti kolech si Ellison a Byrne vybojovali malý náskok, za nimi jeli Lowes a Kiyonari. V polovině závodu se skoro sjeli Ellison a Byrne a k nim se snažil přiblížit Lowes, zatímco Kiyonari a Brookes stále ztráceli. Kirkham, Walker a Harris bojovali o šesté místo.

Lowes nedokázal ztrátu vymazat a tak se rozhodovalo o vítězi mezi Ellisonem a Byrnem. Dvě kola před koncem byl ale Byrne dlouhý na brzdy a ztratil 5 sekund a musel se tak nechat předjet Lowesem. Ellison po své smůle z první jízdy vyhrál jízdu druhou, Lowes byl opět druhý a Byrne se musel spokojit s místem třetím. Místa 4 až 10 obsadili Kiyonari, Brookes, Kirkham, Harris, Walker, Westmoreland a Farmer. Náš Jakub Smrž dojel druhou jízdu na 18. místě.