Další titul pro Šrámkův tým

Na Masarykově okruhu v Brně se konaly tento víkend poslední dva závody Mistrovství ČR. Michal i přes několikanásobnou zlomeninu nártu překonal bolest a zvítězil v sobotním i nedělním závodě třídy do 250ccm. Získal tak již druhý titul mistra ČR v této kubatuře a obhájil loňské vítězství.

Další titul pro Šrámkův tým
I když se zranění neléčí tak rychle, jak jsme předpokládali, Michal přesto statečně nastoupil do obou závodů. Během čtvrtečních tréninků však jen s velkými obtížemi zajížděl konkurenceschopné časy. V pátek během první kvalifikace sice opět ubral nějakou tu desetinu, i to však stačilo „až“ na 2. místo. Druhá kvalifikace se odehrála v sobotu časně ráno, taktizovali jsme a Michal odjel pouze několik kol pro kontrolu motocyklu před prvním závodem. Jeden ze soupeřů zrychlil a Michalovi tak patřilo 3. místo na startu.
V sobotním závodě jsme se řídili radami doktora Costy, který pečuje o závodníky seriálu MotoGP, a upravili obuv. Michal odstartoval jako první, následován rivaly Mayerem a Veckem. Již během prvního kola se dvojice Mayer, Filla utrhla a jela vlastní závod. Jirka Mayer, přímý soupeř Michala, v celkové klasifikaci zaostával o pouhých 5 bodů. Během závodu si několikrát prohodili pozice. Do posledního kola najížděl první Mayer, Michal těsně za ním. V závěrečné části okruhu však Michal zaútočil a udržel prvenství až do cíle! Výkon umocnilo Michalovo belhání o berlích pro věnec na stupně vítězů. Toto vítězství a zisk cenných bodů již uklidňovalo situaci před nedělním závodem.
Nedělní start i průběh závodu se příliš nelišil od sobotního klání. Michal opět skvěle taktizoval, pustil Mayera před sebe, aby se vyhnul případnému útoku, vedoucímu k pádu. V posledním kole Michal zaútočil a obhájil sobotní prvenství. Michal Filla a tým Šrámek racing promotion získali druhý titul Mistra ČR v řadě, ve třídě do 250ccm.
Jiří Šrámek (majitel týmu) :
„Skvělý výkon. Michal ač to nebylo jednoduché, i přes značný handicap potvrdil skvělou formu, díky patří samozřejmě i mechanikovi Honzovi Vrbovi, který stroj připravuje.“
O tomto víkendu se také uskutečnila spolupráce Šrámek racing promotion a týmu FGR. Šrámek racing promotion angažoval na poslední závod do týmu FGR ve třídě do 125ccm dva jezdce, Michala Vecka a mladičkého talentovaného, teprve čtrnáctiletého Káju Májka. Tým Šrámek racing promotion dodal know how a leadership, tým FGR, jedoucí na strojích vlastní konstrukce, (motofgr.com) technické zázemí. Zkušený Michal Vecko (jel i třídu do 250ccm) měl bohužel po skvělém startu smůlu, když ho doslova sestřelil soupeř Šembera. Kája Májek přes katastrofický start, kdy odstartoval bezkonkurenčně poslední , již po prvním kole figuroval na 12.místě. Postupoval dále a zlepšoval i vlastní rekord. Nakonec po skvělém souboji hned čtyř jezdců se prodral na celkově 7. místo, což znamenalo skvělé 3. místo v klasifikaci juniorů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist