46. ročník “Macau Motorcycle Grand Prix" je za dveřmi

Ve dnech 15.-17. listopadu se pojede tradiční závod Road Racingu, 46. ročník “Macau Motorcycle Grand Prix“, a zde je jeho startovní listina a také několik zajímavostí.

46. ročník “Macau Motorcycle Grand Prix" je za dveřmi
Podíváme-li se do letošní startovní listiny "Macau Motorcycle Grand Prixů, tak zde najdeme celou řadu favoritů.

O své 8. vítězství se jistě pokusí loňský vítěz Michael Rutter, tentokráte s motocyklem Honda CBR 1000RR, který zde také vyhrál v rocích 1998, 2000 a 2002 až 2005. Rutter pojede v týmu SMT Racing a jeho týmovým kolegou bude legenda Tourist Trophy John McGuinness, vítěz z roku 2001.

Mezi velké favority na konečné vítězství bude jistě patřit Conor Cummins, ten pojede motocykl Suzuki GSX-R 1000 v týmu Tyco Suzuki. Dále uvidíme Garyho Johnsona (na motocyklu Honda-Fireblade sponzorovaného firmou Quattro Plant), Simona Andrewse (tentokráte za Valley BMW) či Martina Jessoppa, vloni senzačně druhého na Ducati 1098R, který je novým rychlostním rekordmanem závodu North West 200 (208 mph = 335 km/h!).

Poprvé se v Macau představí motocykl Ducati 1199 Panigale, pilotovaný portugalským šampionem Fernandem Costou (Pompone Squadra), druhý motocykl Panigale bude mít v sedle Lee Johnstona.

Hodně zajímavý bude i start dvou jezdců na nový tým Kuby Smrže, tedy Marka Millera a Davida Johnsona, oba pojedou s motocykly Aprilia RSV4 ze seriálu BSB, a za Splitlath Redmond .

O průběhu loňského závodu si můžete přečíst zde.

46th Macau Motorcycle Grand Prix - startovní listina

1- Michael Rutter – SMT Racing – Honda CBR 1000RR
2- John McGuinness – SMT Racing – Honda CBR 1000RR
4- Conor Cummins – Tyco Suzuki by TAS – Suzuki GSX-R 1000
5- Gary Johnson – Quattro Plant Motorsports – Honda CBR 1000RR
8- Horst Saiger – Saiger-Racing.com – Kawasaki ZX-10R
10- Mark Miller – Splitlath Redmond – Aprilia RSV4
11- Stephen Thompson – T&R Motorsport – BMW S1000RR
12- Steve Mercer – T&R Motorsport – Honda CBR 1000RR
13- Rico Penzkofer – Penz 13 – BMW S1000RR
14- Nuno Caetano – KS Team of Portugal – Suzuki GSX-R 1000
15- James Storrar – DMR Racing – BMW S1000RR
16- Stefano Bonetti – Speed Motor – Kawasaki ZX-10R
17- Simon Andrews – Ice Valley by Motorsave Trade – BMW S1000RR
18- Sou Sio Hong – Sou Sio Hong – Honda CBR 1000RR
20- David Johnson – Splitlath Redmond – Aprilia RSV4
26- Didier Grams – German Team Heidger Motorsport – BMW S1000RR
27- Fernando Costa – Pompone Squadra – Ducati 1199 Panigale
32- Joao Fernandes – Penz 13 – BMW S1000RR
33- Luis Carreira – Benimoto Rider Cetelem – Suzuki GSX-R 1000
37- James Hillier – Bournemouth Kawasaki Racing – Kawasaki ZX-10R
40- Martin Jessopp – Riders Motorcycles – Ducati 1098R
44- Jamie Hamilton – RPM Performance – Honda CBR 1000RR
47- Brandon Cretu – Hel Performance – Honda CBR 1000RR
54- Steve Heneghan – Quattro Plant Motorsorts – Kawasaki ZX-10R
55- Dan Kneen – Marks Bloom Racing – Suzuki GSX-R 1000
66- Branko Srdanov – Ice Valley by Motorsave Trade – BMW S1000RR
71- Davy Morgan – CSC Racing – Suzuki GSX-R 1000
74- Yoshinari Matsushita – Penz 13 – BMW S1000RR
84- Lee Johnston – RPM Performance – Ducati 1199 Panigale
111- Brian McCormack – DMR Racing – BMW S1000RR
113- Rafael Paschoalin – TT Brazilian Team – BMW S1000RR

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist