Neugebauera trefil ve Stuttgartu domácí jezdec

První závod letošních halových superkrosů série ADAC Masters v Německu se konal 12.-13. listopadu ve Stuttgartu. Českému jezdci Filipu Neugebauerovi se na paty lepila smůla. V pátek mu finále SX jedniček uniklo o vlásek, v sobotu ho nešetrně trefil jeden z domácích jezdců.

Neugebauera trefil ve Stuttgartu domácí jezdec
„Prvního závodu jsem se již nemohl dočkat, protože po čtyřech letech ve třídě SX2, která je omezena věkem do 22 let, letos absolvuji poprvé celou sérii v té nejprestižnější třídě SX1. Za poslední měsíc jsem se také díky dobrému počasí mohl naplno připravovat jak na své privátní superkrosové trati, tak i na nově vybudované Osička SX trati ve Velkých Bílovicích,“ uvedl pro server motorkari.cz rodák z Brna. „Ve Stuttgartu vše začalo podle mých představ, dokonce možná i lépe, než jsem čekal. V pátečním měřeném tréninku jsem zajel v početném čtyřicetičlenném závodním poli celkově osmý čas a mohl jsem si tak v základní jízdě vybrat dobrou startovní pozici, což je při superkrosech nesmírně důležité. Ze základní jízdy jsem ze čtvrtého místa postoupil přímo do semifinále. V semifinále jsem to měl také dobře rozjeté, ale po chybě v roletě jsem ze čtvrtého postupového místa upadl a musel tak absolvovat jízdu last chance, ze které postupovali už jen první dva. Tuhle jízdu jsem ale začal až na sedmém místě. Rychle jsem šel ale dopředu a nakonec jsem skončil o pár setin sekundy na třetím a tedy nepostupovém místě,“ litoval po pátku promarněné šance jezdec Osička Kawasaki Elf Teamu Pfeil.
„V sobotu jsem pak v měřeném tréninku zajel dokonce čtvrtý nejrychlejší čas a věřil jsem, že mě večer finále již nemine. V semifinále, do kterého jsem postoupil přímo ze základní jízdy a které bylo opravdu hodně nabité, jsem pak závodil o postupové páté místo s Němcem Schifferem. Dvakrát jsme si pátou příčku vyměnili, ale napotřetí to do mě na výjezdu z jedné ze zatáček dost nesportovně napálil a já vyletěl mimo trať. Když jsem se pak vrátil zpět, byl jsem poslední. Opět jsem tedy musel do poslední šance, v té mi ale po konfliktu s Schifferem nefungoval stroj tak, jak měl, a tak jsem jízdu nedokončil.“
„Závod bych zhodnotil asi tak, že jsem byl rychlejší, než jsem čekal, ale výsledek byl naopak horší. Doufám tedy, že v dalších závodech se vyvaruji chyb a bude i trochu více štěstí. Další závod mě teď čeká hned následující víkend v řeckých Aténách a víkend na to opět závod série ADAC SX Masters v Chemnitzu.“
Zcela jasným vítězem a tedy i Králem Stuttgartu se stal 23letý Američan Matt Goerke z týmu Kawasaki Sturm, který vyhrál jak páteční, tak sobotní finále. Kategorii SX2 k radosti domácích diváků kraloval teprve 17letý mladík z německého Ulmu Dennis Ulrich. Každý večer sledovalo závody na 8000 diváků.

SX1 finále pátek:

1- Matt Goerke (USA), Kawasaki
2- Cedric Soubeyras (F), KTM
3- Cole Siebler (USA), Honda
4- Jason Thomas (USA), Suzuki
5- Teddy Maier (USA), Kawasaki
6- Chad Johnson (USA), Kawasaki
7- Travis Sewell (USA), Kawasaki
8- Davide Degli Esposti (I), Suzuki
9- Mickael Musquin (F), Honda
10- Cyrille Coulon (F), Suzuki
11- Joaquim Rodriguez (P), Honda

SX1 finále sobota

1- Matt Goerke (USA) Kawasaki
2- Chad Johnson (USA), Kawasaki
3- Joaquim Rodriguez (P) Honda
4- Teddy Maier (USA), Kawasaki
5- Cedric Soubeyras (F) KTM
6- Jason Thomas (USA), Suzuki
7- Travis Sewell (USA), Kawasaki
8. Florent Richier (F) Kawasaki
9. Cyrille Coulon (F) Suzuki
10. Khounsith Vongsana (F) KTM
11. Kornel Nemeth (HUN) Suzuki

Král Stuttgartu 2010

1- Goerke 1-1
2- Soubeyras 2-5
3- Johnson 6-2
4- Maier 5-4
5- Thomas 4-6

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist