Podmol vyhrál závod v Mnichově, zlato oslavil se synem

Freestyle motokrosař Libor Podmol triumfoval v Mnichově v závodě mistrovství Evropy. Před vyprodanou arénou předvedl čistou jízdu a nejtěžší triky ze všech jezdců. Na druhém místě skončil Francouz David Rinaldo, třetí byl domácí jezdec Luc Ackermann.

Podmol vyhrál závod v Mnichově, zlato oslavil se synem

Libor Podmol se stal druhým jezdcem, který v letošním roce dokázal zvítězit. „Myslím, že rozhodčí mi neměli co vytknout. Bylo fajn slyšet v zaplněné mnichovské aréně českou hymnu,“ liboval si Podmol.

V osmi dosavadních závodech (6x mistrovství světa a 2x mistrovství Evropy) vyhrál španělský freestyle motokrosař Maikel Melero. „Už bylo na čase, že ho někdo zastavil. Konkurence tu byla pořádně našlapaná, ze špičky chyběl akorát Australan Rob Adelberg,“ říkal Podmol, který před měsícem získal v Polsku při mistrovství světa druhé místo.

Český freestyle motokrosař v Mnichově předvedl dva bodyvarialové triky – California roll a Volt. Dále Podmol ukázal svůj vlastní Surfer Flip a nový trik 360 Egg roll, ve kterém se skáče salto do boku a z kratší nájezdové rampy.

„Rozhodčí mi dali dost bodů za využití celé trati a stylu,“ dodal Podmol, který na závody freestyle motokrosu vzal poprvé s sebou svého syna Libora Joshuu. „Vzal jsem synka poprvé na závod, dali jsme si takovou pánskou jízdu. Snažil jsem se, aby měl zážitek a tak jsem radši vyhrál.“

Po sobotním závodě v Mnichově se Podmol soustředí na vrchol sezony X-Games, který se uskuteční 2. až 5. června v texaském Austinu. Tam se tentokrát představí ve dvou disciplínách. „Do toho dokončím můj deník, ve kterém lidi zjistí, jaký je život freestyle motokrosaře. A mého bratra Filipa čeká asi největší závod kariéry – Red Bull X-Fighters v Madridu. O jeho účasti se hlasuje na internetu. Tak pojďte podpořit,“ dodal Podmol.

Mistrovství Evropy, Mnichov (Německo): 1. Libor Podmol (Yamaha) 414 bodů, 2. David Rinaldo (Fr./Yamaha) 404, 3. Luc Ackermann (Něm./HusqvarRemi Bizouardna) 374, 4.  (Fr./Kawasaki) 372, 5. Leonardo Fini (It./KTM) 317, 6. Maikel Melero (Šp./Yamaha) 190.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist