Začíná seriál v motoskijöringu

Měsíc listopad je v motoristickém sportu nejen měsícem bilancování, ale i měsícem, kdy se připravuje další sezóna. Proto se minulý víkend sešli i pořadatelé motoskijöringových závodů, aby sestavili sportovní kalendář pro rok 2012.

Začíná seriál v motoskijöringu
Pokud bude zima příznivá, pojede se celkem 9 závodů Mistrovství České republiky v motoskijöringu „ORION – SHIVA KTM CUP 2012“. Začátek sezóny je tak plánován do Jižních Čech do okolí Chýnova. Pak se pojede několik závodů u osvědčených východočeských pořadatelů. Jezdci se dále přesunou i na 2 závody na sever Moravy. Závěr sezóny by pak měl být v Dobřanech v Orlických horách, kde by mělo být i 25.2.2012 oficiální vyhlášení seriálu MČR.
Kalendář mistrovských závodů je následující:

Kalendář MČR v motoskijöringu: ORION – SHIVA KTM CUP 2O12

7.1. Želeč u Tábora
8.1. Rodná (u Mladé Vožice)
14.1. Náhradní termín
15.1. Náhradní termín
21.1. Olešnice v Orlických horách
22.1. Letohrad
28.1. Studené
29.1. Klášterec nad Orlicí
4.2. Horní Město
5.2. Rýmařov
11.2. Náhradní termín
12.2. Náhradní termín
18.2. Náhradní termín
19.2. Náhradní termín
25.2. Dobřany v Orlických horách

Jezdci i diváci se mohou těšit na zajímavé závody, kde díky vyrovnanosti jezdců a lyžařů může mít každý závod jiné vítěze. V sezóně 2011 byly odjety celkem 4 závody, po kterých získali mistrovský titul Josef Sládek s Petrem Čížkem. Výborně jezdili i jezdci na dalších místech, jako nestárnoucí Pavel Kunc s Romanem Prossem i mladí jezdci František Kubíček s Lukášem Hovadem. Výrazně se zlepšili i Lukáš Mohaupt jezdící se sajdkárovým spolujezdcem Václavem Hotovým. Naopak sezóna 2011 určitě příliš nevyšla podle představ trojnásobným mistrům ČR Patriku Šrolerovi s Miroslavem Šrolerem.

Ti všichni i řada dalších jezdců budou usilovat o mistrovský titul. Pro sezónu 2012 je oficiální Mistrovství ČR v motoskijöringu vypsáno už jako 15. ročník MČR. Znalci tohoto krásného zimního sportu ale vědí, že se ročníků odjelo pouze 14, protože v roce 2008 se neodjel kvůli počasí ani jeden závod.

Kalendář závodů byl schválen. Jezdci, lyžaři i pořadatelé se tak mohou připravovat na sezónu. Všichni netrpělivě očekávají sníh.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist