Motoskijöring Bendovo Záhoří

Po téměř měsíční pauze jsme se opět dočkali sněhu a tak se mohl konat třetí závod motoskijöringového seriálu MOTOTIP FUCHS OIL Cup 2009. Na poměrně narychlo udělané trati v Bendově Záhoří u Mladé Vožice se záhy vyjezdil sníh a zledovatělý podklad přinesl jezdcům a lyžařům mnohá příkoří.

Motoskijöring Bendovo Záhoří
Pořádající tým CJP navíc nastavil profil tratě tak, že se jezdilo doprava, což činilo závod ještě těžším. Zhruba pětistovka diváků tak byla svědkem nesčetných karambolů. A to nejen během kvalifikačních jízd, ale i v samotném velkém finále, kam se sice dostala většina hlavních favoritů, ale jeho samotný průběh byl plný zvratů a překvapení. Zatím průběžně vedoucí dvojice Kočí –Zídek chtěla na domácí trati tak moc vyhrát, až nakonec musela odvézt Martina Kočího po ošklivém pádu do nemocnice sanitka. Skončili tedy celkově pátí.
Z Dačic přijel poměřit síly tandem Vitouš-Klejma. Z dřívějška nasbírané zkušenosti ze závodů Mistrovství republiky v této disciplíně pomohly vynést tuto dvojici na místo čtvrté. Jinak velice dobře jezdící dvojice bratrů Barešů z Motoclubu Milevsko si pravidelně vybírá smůlu při finálových jízdách. Nejinak tomu bylo i v Bendově Záhoří. Opět spadli, ale bojovnost je nakonec vyhoupla na bronzovou příčku. O tom, že motoskijöring je také hodně o lyžařském umění, ukázala posádka Svoboda–Sejk.
Jezdec na motocyklu Svoboda neměl s touto disciplínou žádné velké zkušenosti, zato jeho bezchybný lyžař Karel Sejk stál před měsícem na stříbrném stupínku dokonce v závodě Mistrovství ČR v Orlických horách (s jezdcem Mohauptem) a druhé místo si zopakoval i v tomto klání. Finálová jízda pak nejlépe vyšla dvojici Hrobský-Jouza z Motosportu Chýnov a stali se tak zaslouženými vítězi.
Ve vloženém závodě solo motocyklů vyhrál po urputné bitvě až do šachovnicového praporku Radek Bareš před Jiřím Honsou.
V průběžném pořadí se na čele i nadále drží posádka Kočí-Zídek z CJP teamu. Další závod by se každopádně měl jet tento víkend v Radeníně (okr. Tábor). Zatím není rozhodnuto, zda to bude v sobotu nebo v neděli. Vše záleží nejen sněhových, ale i na organizačních podmínkách. Aktuální informace najdete vždy na www.motorsportchynov.cz a www.motoclubmilevsko.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist