V sobotu vyhrál EMX65 Marek, kvalifikační závod Febvre a Prado

V Lokti je o víkendu světový šampionát v motokrosu a sobota byla dnem, kdy jezdci mistrovství světa MXGP a MX2 jeli tréninky a kvalifikační závody, které rozhodují o postavení na startu. Součástí Velké ceny České republiky je jednorázová bitva FIM Europe o titul mistra Evropy v třídách EMX85 a EMX65. V sobotu jeli jezdci první závody a v pětašedesátkách vyhrál český jezdec, juniorský mistr světa Vítězslav Marek. V neděli jsou na programu oba závody MXGP a MX2 plus druhé závody evropské série a druhý závod světové série žen.

MXGP

V kvalifikačním závodě vyhrál Francouz Romain Febvre (Monster Energy Yamaha Factory Team) celkem jasným náskokem čtyř sekund před týmovým kolegou Jeremy Seewerem (Monster Energy Yamaha Factory Team). Třetí v cíli byl Tim Gajser (Team HRC), lídr průběžného hodnocení. Z českých závodníků je ve výsledkové listině pětadvacátý Václav Kovář (KTM), třicátý je Rudolf Plch (Suzuki).

MXGP – kvalifikační závod (Top10): 1. Romain Febvre (FRA, Yamaha), 23:48.025; 2. Jeremy Seewer (SUI, Yamaha), +0:04.535; 3. Tim Gajser (SLO, Honda), +0:06.351; 4. Arnaud Tonus (SUI, Yamaha), +0:08.762; 5. Jeremy Van Horebeek (BEL, Honda), +0:10.672; 6. Tommy Searle (GBR, Kawasaki), +0:14.469; 7. Gautier Paulin (FRA, Yamaha), +0:20.505; 8. Glenn Coldenhoff (NED, KTM), +0:24.603; 9. Pauls Jonass (LAT, Husqvarna), +0:26.915; 10. Arminas Jasikonis (LTU, Husqvarna), +0:31.209

MX2

Kvalifikační závod vyhrál lídr průběžného hodnocení Jorge Prado (Red Bull KTM Factory Racing). Necelých čtrnáct sekund za Španělem dojel na druhém místě Tom Vialle ( Red Bull KTM Factory Racing), třetí byl Henry Jacobi (F&H Racing Team). Českým jezdcům patří ve výsledkové listině devětadvacátá pozice Jakub Terešák (KTM), třicátá Martin Krč (KTM) a čtyřiatřicátá (Petr Polák (KTM).

MX2 - kvalifikační závod (Top10): 1. Jorge Prado (ESP, KTM), 24:13.507; 2. Tom Vialle (FRA, KTM), +0:13.814; 3. Henry Jacobi (GER, Kawasaki), +0:21.074; 4. Calvin Vlaanderen (NED, Honda), +0:24.324; 5. Dylan Walsh (NZL, Husqvarna), +0:31.407; 6. Adam Sterry (GBR, Kawasaki), +0:34.012; 7. Thomas Kjer Olsen (DEN, Husqvarna), +0:37.767; 8. Mitchell Harrison (USA, Kawasaki), +0:40.022; 9. Brian Strubhart Moreau (FRA, Kawasaki), +0:40.369; 10. Darian Sanayei (USA, Kawasaki), +0:43.18

WMX

První závod měly v sobotu ženy a plný počet bodů si na konto připsala jezdkyně z Nového Zélandu Courtney Duncan (Kawasaki). Až šestatřicet sekund za první projela cílem Holanďanka Nancy van de Ven (Yamaha), třetí byla Dánka Sara Andersen (KTM). Češky nebodovaly a ve výsledkové listině je Barbora Lanková (Suzuki) devětadvacátá, sedmatřicátá je Kristýna Vítková (Yamaha).
fimwmwc_wmx_r1_raceclassification-3415_19_27_351_1_8c05cda43538787a4f741153df67c0bf.pdf

EMX85

První závod jeli jezdci už v sobotu a z vítězství se těšil Edvards Bidzans (Husqvarna). Tři sekundy za prvním projel cílem Francouz Marc Pruqnieres (KTM), který vyhrál souboj o stříbro s třetím v pořadí, kterým byl Ital Valerio Lato (KTM). Český závodník Julius Mikula (KTM) obsadil deváté místo.
mec_emx85_r1_raceclassification-3415_6_48_351_1_b684ec6436f32582e9287428ac142fe2.pdf

EMX65

V prvním závodu slavil vítězství Vítězslav Marek (KTM), jenž si na konto připsal plný počet bodů a všichni netrpělivě čekají, zda se mu podaří přidat k titulu světového šampiona juniorů připojit také evropský titul. Na druhém místě závod dokončil Marius Adomaitis (KTM), třetí byl Semen Rybakov (KTM). Druhý český závodník Václav Janout (KTM) obsadil devatenáctou pozici.
mec_emx65_r1_raceclassification-3415_6_47_351_1_89d69a03a3b5cdb87f7c3d20d44a181e.pdf

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatele.